Küçükçekmece kentsel dönüşüm

Gecekonduların yerini rezerv konutlar alıyor

Kentsel dönüşüm Emine Pile 19.11.2015
Küçükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında 25 gecekondunun yerine toplam 108 konuttan oluşacak bir proje inşa edilecek.
Küçükçekmece Belediyesi, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında Yenimahalle, İmaret Caddesi üzerindeki gecekonduların yerine 108 konuttan oluşan rezerv konutlar inşa edecek. Mevcut yapı stoğunun yenilenmesini amaçlayan kentsel dönüşüm dahilinde, Yenimahalle Tepeüstü Mezarlığı'nın altında bulunan 3.230 metrekarelik alanda inşa edilen rezerv konutları projesinde ayrıca 4 mağaza ve 64 araç kapasiteli kapalı otopark da yer alıyor. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=K%c3%bc%c3%a7%c3%bck%c3%a7ekmece+kentsel+d%c3%b6n%c3%bc%c5%9f%c3%bcm'>Küçükçekmece kentsel dönüşüm</a> alanında inşa edilecek konutlar

Küçükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilecek olan konutlar...

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZ BAŞKA BİR YERE GÖNDERİLMEYECEK”

Kapalı inşaat alanı 15 bin metrakare olan toplu konut projesi dahilindeki rezerv konutlar; 18 adet 3+1 ve 90 adet 2+1 daireler olarak tasarlandı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ‘Proje o bölgedeki 25 gecekondunun yerine yapılıyor. Burada hiçbir vatandaşımızın mağdur olmamasını çok önemsiyoruz. Bu gecekondularda oturan ve hak sahibi olan vatandaşlarımıza konutları teslim edilecek. Oradaki hiçbir vatandaşımız başka bir yere gönderilmeyecek. Kalan konutlar ise Fatih Mahallesi'nde oturan ve evi dönüşüme tabi olmuş olan hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edilecek ” diye konuştu.

REZERV KONUT ALANI

Küçükçekmece'de hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi rezerv konut alanı...

Küçükçekmece kentsel dönüşüm rezerv konut projesi