hasan tahsin usta

Gaziosmanpaşa'nın nüfusu 700 binde kalacak!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 01.05.2015
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 423 hektarlık alanda kriter koyduklarını ve nüfusu 700 bin seviyelerinde tutacaklarını açıkladı.
Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak 1/5000'lik imar planlarının askıya çıktığı bölgede işler daha da hızlandı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, dönüşümün son durumuyla ilgili emlaktasondakika.com'a özel açıklamalarda bulundu.

Bölgede 1400 binanın yıkıldığını açıklayan Hasan Tahsin Usta, 423 hektarlık alanda nüfusu belli bir sınırda tutmayı düşündüklerini açıkladı. Konuyla ilgili olarak konuşan Usta 'Gaziosmanpaşa'da özellikle 423 hektarda bir kriter koyduk. Planlar yapılırken genelde şehre bir nüfus sınırı konulur gelecekteki 20-30 yıl için. Biz konut yoğunluğundan ziyade ilçemizin gelecekteki nüfus hedefi olan 850 bini 700 bin bandında tutmayı düşünüyoruz. Şehrimizin bu anlamda daha konforlu geniş konutlar yapmayı hedefledik. Projenin tamamlanmasıyla birlikte konut sayısı ortaya çıkmış olacak. Şu anda sadece 1/5000'lik planları yapıyoruz' ifadelerini kullandı.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

gaziosmanpaşa nüfusu gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm hasan tahsin usta