gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm bürosu

Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Bürosu hizmetinizde!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 03.02.2015
Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Bürosu, Ahmet Bülbül, Murat Odabaş gibi isimlerin katılımıyla açıldı.
Kentsel dönüşüm projeleriyle son dönemde ön planda olan Gaziosmanpaşa'da çalışmalar devam ediyor. Plus A.Ş.'nin katkılarıyla açılan Kentsel Dönüşüm Bürosu, ilk gününde önemli isimleri ağırladı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kentsel Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül, Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Odabaş, Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Hattatoğlu ve Abdurrahman Gök, Yüksek Mimar Recai Akdoğan gibi isimlerin yer aldığı toplantıda, kentsel dönüşüm konusunda nasıl yollar izleneceği konuşuldu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=kentsel+d%c3%b6n%c3%bc%c5%9f%c3%bcm'>kentsel dönüşüm</a> 2015 yardımı

Bugünden itibaren yeni alanlarda hak sahipleriyle görüşmelere başlayacak olan Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Bürosu'yla da merak edilenleri yanıtlayacak ve dönüşümü buradan yürütecek.

Kentsel dönüşüm yasası Türkiye'nin istikbalidir

Açılış gününde önemli açıklamalarda bulunan Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm'den Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül "Gaziosmanpaşa zor bir bölge ama kentsel dönüşümü başaracağımız konusunda zerre kadar şüphem yok. Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm devlet erkanı dönüşümü destekliyor. 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası, son 20 yılın en önemli yasasıdır. Türkiye'nin istikbali, bu yasadan geçmektedir" diye konuştu.

Dönüşümde dengeler önemli

Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Odabaş ise toplantıda, kentsel dönüşüm projelerinin önemine dikkat çekti. Odabaş "Dönüşümde, Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin uyguladığı sistem başka hiçbir yerde yok gibi. Ayrıca Türkiye genelinde de böylesine büyük riskli alan ilan edilmiş bir bölge bulunmuyor. 8-10 yıl sonra gerçekleştirdiğimiz projelerle kentsel dönüşüm literatürüne gireriz. Kentsel dönüşüm, kamu-vatandaş-yatırım ayaklarından oluşmakta. Bu ayaklar birbiriyle dengeli olmalı" açıklamasında bulundu.

Mehmet Çiçekçi / emlaktasondakika.com

gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm bürosu kentsel dönüşüm