Folkart Blu Çeşme / Folkart Yapı

Folkart Yapı firmasının Folkart Blu Çeşme projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Folkart

Folkart şartnameye uymadı, Uzundere ihalesi iptal edildi!

Kentsel dönüşüm Zeynep Karabağ 05.08.2016
Folkart'ın teklifi idari şartnameye uymadı, Uzundere kentsel dönüşüm ihalesi 3. kez iptal oldu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar ilçesi Uzundere Mahallesi'ndeki 44 bin 345 metrekarelik iki adada, 280 konut ve 33 iş yerini kapsayacak iki kez katılım olmadığı için iptal edilen kentsel dönüşüm yapım ihalesi üçüncü kez iptal edildi. Tek teklifi veren Folkart Yapı'nın belgelerinin idari şartnamede istenilen şekilde düzenlenmediği gerekçesiyle iptal edilen ihale bir ay içinde yeniden yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar'da Uzundere ve Yurtoğlu mahallerindeki 32 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabına bir türlü başlayamadı. İlk ihaleye hiçbir müteahhit şirket teklif vermedi. Müteahhitlerin kar oranının düşük, inşaat bitirme süresini ise kısa buldu. Uzundere Kentsel Dönüşüm Proje ihalesi bu süreçten sonra 450 günden 600 güne çıkarıldı. Daha önce 18 aya kadar ödenmesini kararlaştırılan 600 lira kira yardımı süresini, 36 aya çıkardı. Üçüncü ihaleye sürpriz şekilde tek teklifi İzmir'de büyük yatırımlara imza atan Folkart Yapı tek teklifi veren firma oldu. İhale Komisyonu değerlendirme yaptıktan sonra bugün (4 Ağustos) kararını verdi. Komisyon Folkart Yapı'nın teklifinde yer alan belgelerin idari şartnamede istenilen şekilde düzenlenmediğini tespit etti. Bu gerekçeyle iptal etti. İhale bir ay içinde yeniden yapılacak.

Folkart uzundere kentsel dönüşüm uzundere folkart yapı