Evim Kadıköy / Anka Yapı

Anka Yapı firmasının Evim Kadıköy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
fikirtepe kentsel dönüşüm son durum

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projeleri ne durumda?

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 10.04.2015
Fikirtepe bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Toplam 57 yapı adasının bulunduğu bölgedeki ortaklıklarda değişiklikler söz konusu.
İstanbul'da kentsel dönüşümün kangren haline geldiği Fikirtepe'de çalışmalar devam ediyor. Toplamda 57 yapı adasının yer aldığı bölgede yüzde 100 anlaşmaya ulaşan 21 ada bulunmakta. FİDEM Başkanı Ercüment Oruç, bölgedeki son durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çözümsüz ada da neler oluyor?

Bölgeden gelen son bilgilere göre 15'inci ada bulunan ve çözümsüz ada olarak bilinen Eko- Selimoğlu- İslamoğlu ve MY Yapı'nın yer aldığı bölgede işler değişti. İslamoğlu'nun haklarını Ceylan İnşaat'a, Selimoğlu'nun ise Pana'ya devrettiği belirtiliyor. Ayrıca Pana Yapı'nın haklarından feragat ettiği söylenirken ada da Eko-Ceylan İnşaat ve MY Yapı şirketlerinin kaldığı ifade ediliyor.

Öte yandan Vartaş İnşaat'ın 44 numaralı ada da yapacağı Renovia İstanbul'la ilgili olarak Fikirtepe inatçısı haberleri çıkmıştı. Acele kamulaştırmayla birlikte önü açılan ada da tescil mahkemesinin vereceği karar bekleniyor. Buradan çıkacak karar Fikirtepe bölgesi için çok önemli. Çünkü mahkeme, kamulaştırma kararını olumlu olarak onayladığı takdirde bölgede anlaşamayan ada kalmayacak gibi gözüküyor.

Dumankaya sona yaklaştı

23 ada da hak sahiplerine kamulaştırma talebi iletilirken Dumankaya İnşaat, bölgedeki diğer bir inatçıyla uğraşmakta. 540 metrekarelik bir alanda 25 metrekare payı bulunan hak sahibi, henüz anlaşmaya imza atmadığı için süreç uzuyor.

Ruhsat talepleri iletildi

Erkan İnşaat ve Ekşioğlu gibi firmaların ruhsat talebinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda olduğu belirtilirken Ortadoğu-Yeşil İnşaat ortaklığı da çalışmalarını sürdürüyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

fikirtepe kentsel dönüşüm fikirtepe kentsel dönüşüm son durum