Yenitepe Kadıköy / Nuhoğlu İnşaat

Nuhoğlu İnşaat firmasının Yenitepe Kadıköy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
kentsel dönüşüm çalışmaları devam Fikirtepe'de inşaat alanı ve vinç kuleleri

Fikirtepe'de 2017'nin ilk çeyreğinde yaşam başlıyor

Kentsel dönüşüm Emine Pile 07.01.2016
Fikirtepe Müteahhitler Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, Fikirtepe'de hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik bilgiler verdi.
Fikirtepe Müteahhitler Platformu ve Nuhoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Kadıköy'de Fikirtepe, Dumlupınar, Merdivenköy ve Eğitim mahallelerinde 57 adalık alanda yürütülen dönüşüm çalışmalarında gelinen son durumu paylaştı.

"Toplamda 57 yapı adasının yüzde 40'ında inşaatlar başladı" diyen Nuhoğlu, bölgede faaliyet gösteren firmaların kazı ve iksa ile yapı ruhsatları almaya devam ettiğini söyledi.

Nuhoğlu, çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini dile getirerek, "Yapı adalarının çoğunda, bir-iki ada hariç, üçte ikilik çoğunluk sağlanmış durumda. O çoğunluğun sağlanmadığı yapı adalarında da birden fazla firma olduğu için çoğunluk sağlanamadı" diye konuştu.

"Fikirtepe'de geciken hiçbir şey yok"

Fikirtepe'de çalışmaların yavaş ilerlediği eleştirilerini haksız bulduğunu kaydeden Nuhoğlu, "Burada karşılaştığımız sorunlar ülkede ilk defa karşılaşılan sorunlar. Bunları aşmak kolay olmuyor ama hepsini aşıyoruz. Bu, yeni uygulamalara da örnek oluyor. Nasıl ki 2016'yı Fikirtepe'nin yapım yılı ilan etmişsek 2017'yi de burada yaşamın başladığı yıl ilan ediyoruz. 2017'nin ilk çeyreğinde Fikirtepe'de yeni yaşam başlayacak" dedi.

Nuhoğlu, bir-iki yıla kadar Fikirtepe'de anlaşma yapılmayan ada kalmayacağını, yıl sonu itibarıyla adaların birçoğunda sorun kalmamasını hedeflediklerini aktardı.

Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk da Fikirepe'de şu ana kadar 21 adada yıkımın gerçekleştiğini, özellikle son dönemde kentsel dönüşüm sürecinin hızlandığını, yıkımın, hak sahibi ile müteahhitler arasındaki yüzde 100 anlaşma sonucu gerçekleştiğini belirtti.

Ufuk, "Burada herkesin rızası alınıyor. Dolayısıyla müteahhit de hak sahibi de mutlu. Hak sahibinin rızası olmadan hiçbir şey yapmıyoruz. Biz şu ana kadar 2 ada yıktık. Herkesle yüzde 100 anlaşarak yapıyoruz. 3'üncü adanın yıkımına başlayacağız" dedi.

"Fikirtepe'nin değeri 2017'de anlaşılacak"

Fikirtepe'de faaliyet gösteren Selka NSK İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Selimoğlu da "Şu an işler hızlı bir şekilde ilerliyor. Firmalar da hızlandı. Aynı zamanda vatandaş da bilinçlendi. 2017'nin ilk günlerinden itibaren yeni yaşamın başlamasıyla buranın gerçek değeri anlaşılacak" görüşünü paylaştı.

Fikirtepe kentsel dönüşüm Ali Nuhoğlu Müteahhitler Platformu Nuhoğlu Holding