Fikirtepe Platformu

Fikirtepe Platformu bugün basınla bir araya geldi!

Kentsel dönüşüm Ayşe Özlem Kuruca 09.10.2015
Fikirtepe Platformu ve Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği, ilk basın toplantısını bugün gerçekleştirdi.
Fikirtepe'de Türkiye'nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesi için 17 inşaat şirketinin birleşerek kolları sıvadığı Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği, Fikirtepe Platformu'nu oluşturdu.

Kadıköy Fikirtepe için bir araya gelen şirketlerden meydana gelen platform bugün düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Ali Nuhoğlu

Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu

Emlaktasondakika.com'un canlı olarak yayınladığı toplantıda konuşan Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, "Tarihte fikrin merkezi olarak konumlanan Fikirtepe'de bir ortak aklın buluşma noktası olarak bu platformu kurduk. Ortak bir zeminde buluşalım istedik. Bizler inşaat şirketiyiz yapı kadar altyapı sağlamlığı da bizler için önemli. Dolayısıyla Fikirtepe'de proje geliştiren firmalar olarak, kuruluş altyapısı ne kadar sağlam olursa, ne kadar çok firma oluşturduğumuz platforma katılırsa, o denli güçlü bir sinerji oluşturacağımıza inanıyoruz. Bizler inşaat firmaları olarak Fikirtepe'yi bütünsel bir proje olarak görüyoruz ve Fikirtepe'ye katma değer oluşturacak bir vizyonla birlikte hareket ediyoruz." dedi. 

35.000 konut ve 2.500 ticari alan olacak

Kadıköy'de 1 milyon 350 bin metrekarelik alanda yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede 35.000 konut ve 2.500 ticari alan yer alacak. Yeni cazibe merkezi olması için çalışılan Kadıköy Fikirtepe'de 57 yapı adasının 20'sinde inşaat çalışmalarına başlanmış olup, birbirinden farklı projelerin 2016 sonunda bitmesi hedefleniyor.

Fikirtepe Platformu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği