Mehmet Tevfik Göksu

Esenler, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla 2023'e hazırlanıyor

Kentsel dönüşüm Emine Pile 29.09.2016
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Kent Konseyi’nin 2016 yılı 2. Olağan Genel Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Esenler Kent Konseyi'nin 2016 yılı 2. Olağan Genel Kurulu, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi'nde toplandı. Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı. Konuşmalar öncesinde yapılan seçim oylamasıyla Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya yeniden başkan oldu. Komisyon ve yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiği konseydeki isimler, 2019 yılında yapılacak seçimlere kadar görev yapacaklar.

HAK VE HAKİKATİN YANINDA YER ALACAĞIZ 

15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından başlayan konseyde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu bir konuşma yaptı. Göksu, Esenler'in 15 Temmuz şehitlerini anarak başladığı konuşmasında, "Bu toprakların ve insanlığın vicdanı olarak biz her zaman hak ve hakikatin yanında yer alacağız" dedi.

100 BİN KONUT RİSKLİYDİ 

Esenler'deki kentsel dönüşüm çalışmalarından da söz eden Göksu, "Esenler'de 100 bin konut riskliydi. 5 yılda bunların yaklaşık 25 binini dönüştürdük. 50 bin konutun da askeri alana transferini gerçekleştireceğiz. Geriye kalan 25 bini de yerinde dönüştüreceğiz inşallah. Hedefimiz yeni Esenler'i 2023'e yetiştirmek" dedi.
Toplantı, bazı konsey üyelerinin Esenler'e dair talep ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi. 

Mehmet Tevfik Göksu Esenler kentsel dönüşüm