Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan

Canik'te riskli binalar kentsel dönüşüme ayak uyduruyor!

Kentsel dönüşüm Emine Pile 16.04.2015
Kuzey Yıldızı’ndan sonra Yeni Mahalle’de de dönüşüm çalışması başlatan Canik Belediyesi, eski binaları yıkıyor.
Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşümüne yönelik kanun ile riskli yapıları kentsel dönüşüm ile ayağa kaldıran belediyeler çalışmalarını hızlandırdı. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde artan nüfus ve altyapı yetersizliği kentsel dönüşüme ön ayak olurken, diğer illerde de altyapı ve kentsel dönüşüm konusu önem kazanmaya başladı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından büyük bir özenle takip edilen kentsel dönüşüm konusu ile eski ve riskli yapıların dönüştürülmesi daha da kolaylaştı. Ayrıca evini kentsel dönüşüm ile yenilemek isteyen daire sahiplerine kentsel dönüşüm yasası ile kira yardımı yapılmaya başlandı. 

Kuzey Yıldızı ve Mavi-Yeşil Kent projelerinin ardından Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm çalışmasına imza atan Canik Belediyesi, dönüşümü aralıksız sürdürüyor. Toplam 388 dönüm alanda Karadeniz'in en büyük altyapı ve kentsel dönüşüm projesi olan 2 bin 688 konutluk Kuzey Yıldızı ve 600 konutluk Mavi-Yeşil Projeleri ile dönüşümde öncü olan belediye, Yeni Mahalle'de başlattı altyapı ve kentsel dönüşüm çalışması kapsamında eski ve riskli binaları yıktı.

ESKİ VE RİSKLİ YAPILAR YIKILIYOR

Canik Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında kamulaştırma çalışmaları gerçekleştirilen Yeni Mahalle'de 80,5 dönüm alanda modern bir yaşam alanı inşa edilecek. Proje kapsamında, dönüşüm alanı içerisinde bulunan yaklaşık 200 riskli yapının yıkımı gerçekleştiriliyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yeni Mahalle'de uygulanan kentsel dönüşüm projesi ile Canik'in şehircilikte marka haline geleceğini ve Emlak Konut tarafından taslak projeleri hazırlanan Yeni Mahalle'nin, proje tamamlandığında çok modern bir havaya bürüneceğini söyledi.

DAHA GÜVENLİ BİR ŞEHİR

Mutlu bir şehir parolasıyla daha iyi bir gelecek için çalıştıklarını belirten Genç, "Yeni Mahallemizde uygulayacağımız kentsel dönüşüm projesi ile eski ve riskli yapıların yerini modern, sağlam binalar alacak. Biz aslında ilçemizde bir dönüşümü gerçekleştirirken, daha güvenli bir şehir ortaya çıkarıyoruz. Canik'in geleceğini çocuklarımız için inşa ediyoruz. Yeni Mahallemizdeki çocuklarımız artık bütün sosyal donatıları olan modern bir yaşam alanında, daha mutlu ve geleceğe güvenle bakan bir yaşam imkanına kavuşacak" dedi.

kentsel dönüşüm Canik Belediyesi riskli yapılar