Brad Pitt proje yapacağı bölgeyi inceliyor

Brad Pitt kasırga mağdurları için proje yaptırdı

Kentsel dönüşüm Emine Pile 23.12.2015
Dünyaca ünlü oyuncu Brad Pitt, 10 yıl önce ABD'yi vuran, özellikle New Orleans'ı yerle yeksan eden kasırga için bir proje ortaya çıkardı.
10 yıl önce Katrina kasırgası ABD'yi vurmuş, özellikle New Orleans'ı yerle yeksan etmişti. Bu felaketten oldukça etkilenen Brad Pitt hemen bir yardım kuruluşu açmış ve bölgedeki insanlar için bağış toplamaya başlamıştı.

KASIRGADAN EN FAZLA ETKİLENEN BÖLGELERDEN BİRİ SEÇİLDİ

Daha sonra bir çok mimarı bir araya getiren Brad Pitt, kendinin de bire bir dahil olduğu bir projeyle, kasırgadan en fazla etkilenen bölgelerden birini seçmiş ve oradaki aileler için yeni evler inşa etmeye başlamıştı.

BÖLGEYİ KENDİ GEZDİ

Olayın ardından Brad Pitt, New Orleans'a giderek bölgeyi kendi gezmişti. Kasırganın etkilerinin ne kadar ciddi olduğunu görmek onu oldukça etkilemiş olacak ki projeye bir an önce başlayabilmek için ilk adımları attı.

UZMAN MİMARLAR KATKIDA BULUNDU

Pitt ailesi olayı hızlandırmak ve birinci elden yürütmek için New Orleans'ta bir ev tutmaya karar verdi ve sonunda projeye başlandı. Pitt, projeye direkt olarak dahil oldu ve evlerin tasarımlarında uzman mimarlara katkıda bulundu. Yeni evlerin duvarlarının ne renk olacağı ise bölgede evlerini kaybeden insanlara soruldu.

PİTT PROJE BOYUNCA AİLELERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Ve uzun zaman ve uğraşlar sonucunda proje nihayet tamamlanmıştı. Proje boyunca Brad Pitt, ailelerle çok yakından ilgilenmişti. Pitt, bölgedeki ailelerin yüzlerindeki mutluluğu görmenin paha biçilemez olduğunu söylemişti.

109 AİLE MUTLU EDİLDİ

Bu ilginç dizayna sahip evlerden tam 109 tane inşa edilmiş, yani 109 aile mutlu edilmişti. Evlerin tamamı doğal afetlere dayanıklı, ayrıca tamamen çevre dostu. İç dizaynları da dış tasarımları kadar muhteşem düşünülmüş.

Brad Pitt