bingöl kentsel dönüşüm ihalesi,

Bingöl'deki kentsel dönüşümde eksik ihale tamamlandı

Kentsel dönüşüm 06.09.2018 11:13

Bingöl Belediyesince güvenlik soruşturması nedeniyle iptal edilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabı yeniden ihale edildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kültür Mahallesi'nde uygulanacak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabı için daha önce 12 Haziran'da yapılan ancak ilgili firmanın güvenlik soruşturmasından geçmemesi üzerine iptal edilen ihalenin yenilendiği belirtildi.

Veysel Belgin Gençlik Merkezinde açık usulle yapılan ihaleye 9 firmanın katıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İhaleye iştirak eden ve en uygun tekliflerde bulunan firmalara ilişkin işlemler tamamlandıktan sonra güvenlik soruşturması yapılacak. İşi yüklenen firmanın güvenlik soruşturmasını sağlıklı bir şekilde tamamlamasına müteakip sözleşme imzalanarak işe başlanılacak."

Proje kapsamında daha önce ihalesi gerçekleştirilen 2. ve 3. etapta yüklenici firmalara yer teslimi yapıldığı da belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ayrıca projemizin 4 ve 5. etabına ilişkin ihale süreci de sağlıklı bir şekilde yürütülecektir. Kalan iki etabımızın da ihaleleri önümüzde süreçte tamamlanacaktır. Kültür Mahallesi'nde hayata geçirilecek olan proje, ilimizin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır."

Hak sahiplerine kira yardımı

Proje kapsamında hak sahiplerine bugüne kadar 4 milyon 230 bin 780 Türk lirası kira yardımı yapıldığı anımsatılan açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Projeye start vermemizle birlikte hak sahiplerimize kira yardımı sağlamak için ivedilikle çalıştık. Tapu devri işlemlerini tamamlayarak 659 hak sahibimizin dosyalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderdik. Buradan elde ettiğimiz fonla hak sahiplerine kira yardımı yaptık. Şimdiye kadar 12 aylık kira ödemesi yaptık. Projemiz tamamlanıncaya kadar kira yardımlarımız devam edecektir."