bağcılar kemalpaşa kentsel dönüşüm projesi

Bağcılar'da yeni kentsel dönüşüm projesinin temelleri atıldı!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 01.02.2015
Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi'nde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesinde 144 daire yer alacak.
Bağcılar'da kentsel dönüşüm ilçe sakinlerinin yüzde 100 desteğiyle devam ediyor. İlçe sakinlerinin depreme dayanıklı ve otoparklı inşaatlara kavuştuğu Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi'nde 144 daireli 2 bloğun temeli dualar eşliğinde atıldı.

Temel atma törenine Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Erden Bursalı ile belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı. Törende ilk olarak İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Yusuf Özel Kur'an-ı Kerim okudu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptığı konuşmada proje kapsamında depreme dayanıklı, asansörlü ve daha güzel yaşanabilir konutlar inşa ettiklerini belirtti. Çağırıcı, inşaatın 16 ayda tamamlanacağı temennisinde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Öztürk de projenin güvenli adımlarda devam ettiğini belirterek, “İlçemiz mimari, sosyal ve kültürel alanlarda önemli projelere kavuşuyor.” dedi. 

YEŞİL ALAN, OTOPARK VE ÇOCUK PARKI DA OLACAK

İnşaat alanı toplam 2 bin 500 metrekareden oluşuyor. Alana 17 katlı 144 daireden oluşan iki blok inşa edilecek. 1700 metrekarelik kapalı otopark olacak. 850 metrekarelik yeşil alanın içinde çocuk parkı da bulunacak. 

bağcılar kentsel dönüşüm kemalpaşa mahallesi kentsel dönüşüm