Ayder Yaylası

Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

Kentsel dönüşüm Emine Pile 24.11.2016
Rize'deki Ayder Yaylası'nda TOKİ aracılığıyla hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm ve değişim projesi için start verildi.
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Yaylası'nda  TOKİ tarafından Kentsel Dönüşüm projesi uygulanacak.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Ayder Yaylası'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, TOKİ aracılığıyla kentsel dönüşüm ve değişim projesinin çalışmalarına başlandığını bildirdi. Vali Bektaş yaptığı yazılı açıklamada, çaydan sonra Rize'nin başlıca ekonomik değerlerinden birinin turizm olduğunu belirtti.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KAYAK MERKEZİ 

Rize'nin turizm konusunda hak ettiği yere gelebilmesi için büyük çaplı projelerin hayata geçirilmekte olduğunu vurgulayan Vali Bektaş, Ayder Yaylası'nda Türkiye'nin en büyük kayak merkezini yapmak için gerekli çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Vali Bektaş, Ayder Yaylası'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde, TOKİ aracılığıyla kentsel dönüşüm ve değişim projesinin çalışmalarına başlandığını da kaydederek, "Yeşil yolun ve Rize-Artvin Havalimanı'nın tamamlanmasıyla bölge turizmi hızla canlanacak. Turist gittiği yerde rahat etmek ister, konfor ister. İşte bizlere düşen görev turistlere kaliteli hizmet sunabilmek adına kalifiye eleman yetiştirmektir." ifadesini kullandı.

Ayder Yaylası kentsel dönüşüm Rize kentsel dönüşüm