ankara kentsel dönüşüm projeleri 2015

Ankara’da kentsel dönüşüm başlıyor!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 23.06.2015
Ankara'da Çankaya, Gölbaşı, Etimesgut ve Mamak'ta birçok mahallenin kentsel dönüşüme gireceğini içeren karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Başkent Ankara'nın en önemli ilçesi, devletin kalbi Çankaya ile birlikte Etimesgut, Gölbaşı ve Mamak'ta kentsel dönüşüm başlıyor. Semt sınırları içerisinde yer alan bazı bölgeler kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi ve karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Çankaya sınırları içerisinde Çayyolu, Yakubabdal ve Mühye-Karataş 1. Etap bölgelerin dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi. Çankaya Mamak ortak bölgesinde kentsel dönüşüm kapsamında giren bölge ise 2. Etap Mühye-Karataş-İmrahor bölgesi oldu.

Gölbaşı sınırları içerisinde yer alan Hallaçlı ve Velihimmetli mahalleleri 3. Etap kentsel dönüşüm projesinde yenilenecek. Yine aynı ilçede Hallaçlı Mahallesi 2. Etap, Hallaçlı-Velihimmetli-Çayırlı mahalleleri 4. Etap kapsamında dönüşüm yapılacak.

Son olarak Etimesgut'a bağlı Feyziye Mahallesi ile Gölbaşı'na bağlı Hallaçlı Mahallesi 1. Etap kapsamında kentsel dönüşüm ve yenileme çalışması yapılacak.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

ankara kentsel dönüşüm ankara çankaya kentsel dönüşüm ankara mamak kentsel dönüşüm