Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi

Anahtar teslim kentsel dönüşüm dönemi başlıyor

Kentsel dönüşüm Emine Pile 04.05.2015
Garanti Mortgage’in Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu ile birlikte geliştirdiği riskli yapıların dönüşümü için yeni bir proje hayata geçiyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteği çerçevesinde Garanti Mortgage'in, Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu ile birlikte geliştirdiği “Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi” İstanbul'da İstanbul İnşaatçılar Derneği'nin öncülüğünde uygulanacak.

Projede, inşaat şirketlerinin imar artışı veya kendilerine düşecek ilave kat olmadığı için yapımını üstlenmeyi tercih etmedikleri binaların kentsel dönüşümünde, maliklerin kendi binalarını yapmaları veya yaptırmaları için gereken finansman ve koordinasyon kredisi başvurulan banka tarafından sağlanacak. Müteahhitler de taahhüt ettikleri inşaat yapım bedeline karşılık gelen hakedişlerini yine bankadan alacak.

12 Mayıs günü düzenlenecek!

Basın toplantısına projenin ortaklarından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen,İNDER Başkanı Nazmı Durbakayım, Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören ve Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay da katılacak. 

Basın toplantısı, 12 Mayıs 2015 günü The Marmara Otel Taksim'de 09.30'da gerçekleştirilecek. 

Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi