bağcılar belediyesi kentsel dönüşüm

Amerikalılara kentsel dönüşüm anlatıldı

Kentsel dönüşüm 28.01.2018 14:05

Dünya Bankası’nın Ankara ofisinden ve Amerika’daki Kentsel Kalkınma bölümünden temsilciler Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bütçenin kullanımı, finans yönetimi, bilgi işlem ve afet risk yönetimi başta olmak üzere yerel yönetimde örnek uygulamalarıyla dikkat çeken Bağcılar Belediyesi Amerikalıları ağırladı. Dünya Bankası'nın Ankara ofisinden ve Amerika'daki Kentsel Kalkınma bölümünden temsilciler Bağcılar Belediyesi'ni ziyaret etti. 

Ekip içinde Takım Lideri/Kıdemli Kentsel Kalkınma Uzmanı JoannaMasic, Kıdemli Kentsel Kalkınma Uzmanı ValerieJoySantos, Kıdemli Kentsel Kalkınma Uzmanı AshnaMathema, Kentsel Kalkınma Uzmanı Ahmet Kindap, Afet Risk Yönetimi Uzmanı Ayşe Erkan ve danışman Işıl Erol hazır bulundu. Heyet Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Aydın ile birim müdürleri tarafından konuk edildi.

“Kentsel dönüşümde önemli adımlar atıyoruz”

Ziyaretçi heyete ISMEP (İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi) kapsamında pilot belediye olarak ilçede yapılan çalışmalar ve halkın yüzde 100 katılımı ile gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verildi.