Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki

'Altındağ'ın yüzde 80’i gecekondularla kaplıydı'

Kentsel dönüşüm 26.01.2017 14:04

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 2017 yılında yapacakları çalışmalarla ilgili MAG Business'a bilgiler verdi.

MAG Business sayısına özel açıklamalarda bulunan Tiryaki, “Öncelikli hedefim, Altındağ'ı her bakımdan bir önceki yıla göre daha ileriye taşımak” dedi.

“40 binden fazla gecekonduyu kavgasız, gürültüsüz, üstelik sahiplerinin onayı ile yıkmayı başardık” diyen Tiryaki, hedeflerinin Altındağ'ı, her bakımdan bir önceki yıla göre daha ileriye taşımak olduğunu söyledi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki “Kültürü, sanatı ve sosyal yapısı ile Başkent'e yakışır bir Altındağ olma yolunda ilerleyeceğiz” dedi. 2017 yılı faaliyetlerini de anlatan Tiryaki sözlerine şöyle devam etti: “2017 yılında Altındağ'da sağlık atağımız devam edecek. Yapımını tamamladığımız Aile Sağlığı Merkezleri'ni hizmete açacağız. Yeni kültür merkezleri yapıyoruz. Bunların açılışlarını gerçekleştireceğiz.”

“Altındağlı çocuklara ve onların eğitimlerine ne kadar önem verdiğim artık herkes tarafından biliniyor” ifadesini kullanan Veysel Tiryaki, çocukların geleceği için yeni anaokulları yapmaya devam edeceklerini söyledi. 2017 yılında yüzlerce dönüm büyüklüğünde parklar yapacaklarının da müjdesini veren Tiryaki “2017'nin en iddialı projeleri arasında parklarımız yer alıyor diyebilirim. Feridun Çelik, Ulubey, Ali Ersoy, Karapürçek, Başpınar ve Doğantepe gibi hızla yapılaşan mahallelerimize devasa parklar yapıyoruz. Yapılaşmaya hız kazandıracağına inandığım ve yeşil alanların bir kente değer kattığını düşündüğümüz için bu projeleri çok önemsiyorum” diye konuştu.

ÇEPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Kahraman'ın kapak olduğu MAG Business Ocak sayısı, birbirinden renkli içeriği, özel röportajları ve gündemi, yakından takip eden konu başlıkları ile www.magdergi.com.tr, DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.