Trabzon Ortahisar projesinde son aşamaya gelindi!

Trabzon Ortahisar projesinde son aşamaya gelindi!

Kent Bölge Haberleri 17.08.2012 16:19

Trabzon Ortahisar Projesi'nin değerlendirme toplantısı, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ın başkanlığında valilik binasında gerçekleştirildi

 

Ortahisar Projesi'nin değerlendirme toplantısı, Valilik B Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıya, Vali Kızılcık'ın yanı sıra Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kul, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Bimtaş Genel Müdürü Arif Peyami Başkaraca ve ilgili heyet katıldı. Eylül ayı sonunda kadar proje safhasının sonuçlanacağını ifade eden Vali Kızılcık, alternatif turizm konusunda önemli bir hedef haline gelen Trabzon'un Ortahisar Projesi ile örnek çalışma meydana getireceğini dile getirdi. 
 
Ortahisar Projesi'nin yenileme çalışmasında önemli bir aşama kaydedildiğini belirten Vali Kızılcık, şöyle konuştu: "Projemiz, belediye, üniversite, sivil toplum kuruluşlarımız ile ortaklaşa yürüttüğümüz bir çalışmadır. Alternatif turizm anlamında çok önemli hedef haline gelen Trabzon'un özel projelerinden bir tanesi olan Ortahisar çalışmamız ecdada saygıyı, tarihi eserlerin ihyasını içeriyor. 
 
Bir buçuk yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi BİMTAŞ Şirketi tarafından projelendirme çalışmaları devam ediyor. 
Hassas ve güzel çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Eylül ayının sonunda proje safhası bitecek ve bizde üretim safhasına geçeceğiz. Vatandaşlarımızda yenileme çalışmalarının başlamasını görmeyi bekliyor. Toplantımızda projenin sondan bir önceki safhasını görme imkanına kavuşacağız." Trabzon'un tercih edilir bir kent olması adına projenin önemli bir adım olduğunu kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu ise, şunları söyledi: "Sayın Valimizin ön ayak olması ile birlikte bakanlar kurulundan kentsel yenileme karan aldığımız Ortahisar projesinde gösterdiğiniz emek için sizlere teşekkür ediyoruz."
 
İstanbul