Sancaktepe Belediyesi Yeşil Bina Sertifikası almaya hak kazandı!
Haberler / Kent Bölge Haberleri / Sancaktepe Belediyesi Yeşil Bina Sertifikası almaya hak kazandı!

Sancaktepe Belediyesi Yeşil Bina Sertifikası almaya hak kazandı!

Kent Bölge Haberleri 06.03.2013 08:35

Dünyadaki enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ı, su tüketiminin ise yaklaşık yüzde 30’u binalardan kaynaklanıyor

 

Dünyadaki enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40'ı, su tüketiminin ise yaklaşık yüzde 30'u binalardan kaynaklanıyor. Yeşil binaların çevre dostu ve sürdürülebilir konsepti bu verilere dayanarak ortaya çıkıyor ve diğer binalardan farklılaşıyor. Gelecek nesillere yaşanabilir, nefes alınabilir mekanlar ve alanlar bırakabilmek amacıyla çevre çalışmalarına son hızla devam eden Sancaktepe Belediyesi Türkiye'de bu sertifikayı almaya hak kazanan “ilk ve tek” belediye oldu…

Çevreci belediye anlayışıyla enerjinin bilinçli tüketilmesi konusunda halkı bilgilendirmek, enerji kaynaklarının tükenebilirliğini aşılamak ve enerji tüketiminde tasarruf olgusunu vurgulamak amacıyla “Mobil Enerji Tırı” projesini de hayata geçiren Sancaktepe Belediyesi, yeşil bina sertifikasını Türkiye'de almaya kazanan “ilk ve tek” belediye oldu.

Bu belgeyi vermeye yetkili olan TUV-HESSEN, ROYALCERT Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Genel Müdürü Patrick Dougherty'in bizzat Türkiye'ye gelerek Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın İsmail Erdem'e “Mobil Enerji Tırı” nda sertifikayı teslim edecek.