Ramazan Bayramı’nda İstanbullular toplu taşımayı yüzde 50 indirimli kullanacak!
Haberler / Kent Bölge Haberleri / Ramazan Bayramı’nda İstanbullular toplu taşımayı yüzde 50 indirimli kullanacak!

Ramazan Bayramı’nda İstanbullular toplu taşımayı yüzde 50 indirimli kullanacak!

Kent Bölge Haberleri 01.08.2013 09:54

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, kentteki toplu ulaşım araçlarının 3 gün sürecek Ramazan Bayramı boyunca yüzde 50 indirimle hizmet vermesini kararlaştırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, kentteki toplu ulaşım araçlarının 3 gün sürecek Ramazan Bayramı boyunca yüzde 50 indirimle hizmet vermesini kararlaştırdı.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İBB Meclisi'nin aldığı karar, İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş finiküleri, şehit hatları vapurları, İstanbul Otobüs A.Ş. ve Özel Halk Otobüsleri'nde uygulanacak.

Bayramın üç günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek.

Bayram boyunca ulaşımla ilgili şikayetler; İETT için "444 1871", Ulaşım A.Ş için "444 1871" telefon numaralarına ve  "www.istanbul-ulasim.com.tr" adresindeki internet sitesine ulaştırılabilecek.

Ayrıca "Beyaz Masa 153" de her türlü sorun için açık olacak.

İSKİ; İtfaiye, Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Büyükşehir Zabıa Daire Başkanlığı ekipleri de bayram boyunca görev başında olacak.

Yolcu trafiğinin yoğun olacağı otogar, havaalanı ve yolcu salonlarının periyodik kontrolü için görevli sayısı artırılırken, ana arterler ve ara meydanlarda da denetimler sıklaştırılacak.

Dünya