Keçiören’de Aşık Veysel Parkı açıldı

Keçiören’de Aşık Veysel Parkı açıldı

Kent Bölge Haberleri 04.11.2013 09:29

Keçiören'e Aşık Veysel Parkı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Atapark Mahalle Konağı ve Aşık Veysel Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi

Açılışta konuşan Ak, Aşık Veysel'in bu ülkenin en önemli değerlerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Bizim kültürel zenginliğimizdir. Bu parkın adının Aşık Veysel olması ayrı bir kardeşliktir dolayısıyla bir kardeşlik günündeyiz" dedi. Ak, Aşık Veysel Parkı'nda ağaç ve oturma gruplarını çoğalttıklarını, şelaleyi güzelleştirdiklerini ve Aşık Veysel'in heykelini daha görünür bir yere konumlandırdıklarını da söyledi. Ak, "Park alanında ağaçlandırma seferberliği başlatıyoruz. Yeşile ve ağaca önem veriyoruz. Yeşilin sevdalısıyız. Bizim medeniyetimizde bir laf vardır; 'Yaş kesen baş keser'. Sözde değil, özde çevreciyiz" diye konuştu. 

Ak, şunları kaydetti: "Ovacık imar planı tamamlandı, inşaatlar başlayacak. Tapu dağıtımını hep beraber yapacağız. Hemen karşıda Yükseltepe kentsel dönüşüm yükselmeye başladı. 5 bin konut yapılıyor. Yapılacak 5 bin konutla yaklaşık 20 bin insan için yeni bir hayat başlayacak orada. Ovacık imar planı ise 100 bin kişilik bir alanı kapsıyor. Okullardan oluşan bir kampus yapacağız ve içerisinde yüzme havuzu ve spor salonu dahil her şey bu kampusun içinde yer alacak." 

Milliyet Ankara