Ferit Şahenk: İstanbul'a inşallah olimpiyatları getireceğiz!
Haberler / Kent Bölge Haberleri / Ferit Şahenk: İstanbul'a inşallah olimpiyatları getireceğiz!

Ferit Şahenk: İstanbul'a inşallah olimpiyatları getireceğiz!

Kent Bölge Haberleri 09.03.2013 14:35

İstanbul 2020 Olimpiyat adaylığı için Gençlik ve Spor Bakanlığı milli olimpiyat komitesi ile sürece destek veren özel sektör temsilcileri bir araya geldi

 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylık sürecine destek veren şirket temsilcileriyle Dolmabahçe'deki Başbakanlık ofisinde bir araya geldi.
 
İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylık sürecine destek veren şirketler arasında yer alan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, burada açıklamalarda bulundu.
 
İstanbul'a olimpiyatları getirmenin önemine vurgu yapan Ferit Şahenk, şunları söyledi:
 
'DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ORGANİZASYONU'
''Dünyanın en önemli organizasyonu, 205 ülke katılıyor. Şu anda güzel ülkemize bu olimpiyatları getirmek için biraradayız. Açıkçası 2012 Londra Olimpiyatları'na dostlarımla gittiğimde hiç beklemediğim bazı mesajlarla karşılaştım. Dedikler ki; 'İnanılmaz bir kaç gün geçirdik. Türkiye'nin bu kadar olimpiyatları istediğini düşünememiştik. Başbakanınız birer birer bütün üyeleri gezdi, şahsen onlarla konuştu. Hiçbir ülkenin başbakanı, devlet başkanı bugüne kadar böyle olimpiyatları istediğini göstermemişti.' Tabii o güne bizlerin gönlünde olimpiyatlar çok uzaktı. Ama devletimizin bu isteğini, desteğini hissederek, 'acaba alabilir miyiz?' diye düşünmeye başladık. Ve olimpiyatlarla ilgili de düşünmeye ve ilgilenmeye başladık.
 
'TÜRKİYE ARTIK BİR DÜNYA DEVLETİ'
Yalnız tabii ki en önemlisi bunu haketmekten geçiyor. Türkiye, bu olimpiyatları hakediyor mu? Son 10 senede yapmış oldukları değişimle, ekonomik anlamda, siyasi anlamda, komşularıyla olan ilişkisi ile Türkiye artık bir dünya devleti. Dünya devleti olarak, içinden geçtiğimiz, böyle zor bir ekonomik ortamda, bölgemizde oluşan siyasi gelişmelere de bakıldığında aslında Türkiye'de böyle bir olimpiytların olması çok önemli diye düşünüyorum. Ortadoğu'da artık herkesin Türkiye'yi örnek aldığı bir ortamda, Türkiye, bölgesinde bir olimpiyatı gerçekleştirmesi çok önemlidir diye de düşünüyorum.
 
Ntvmsnbc.com