Pakpen Pakboard XPS ürünü İZODER Kalite Onay Sertifikası’na layık görüldü!

Pakpen Pakboard XPS ürünü İZODER Kalite Onay Sertifikası’na layık görüldü!

İnşaat Malzemesi 06.03.2013 10:38

Yapı sektörünün öncü firmalarından Pakpen Şirketler Grubu, ürünlerinin kalitesini bir kez daha kanıtladı

 

Yapı sektörünün öncü firmalarından Pakpen Şirketler Grubu, ürünlerinin kalitesini bir kez daha kanıtladı.  İZODER yalıtım sektörünün gelişmesi amacıyla başlattığı ‘Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi' kapsamında Pakboard XPS ürünü Kalite Onay Sertifikası'na layık görüldü.

Kurulduğu günden bugüne kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile ürünlerini tüketiciyle buluşturan Pakpen Şirketler Grubu, başarılarını ödül ve sertifikalarla taçlandırmaya devam ediyor. İZODER önderliğinde başlatılan ‘Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi' sonucunda Pakboard XPS yalıtım levhası ürünü ‘Kalite Onay Sertifikası'nı aldı.

İZODER'in haksız rekabeti önlemek, yalıtım sektörünün büyüme ve gelişmesinin sağlıklı ve sürdürülebilir koşullar içinde devamını sağlamak amacı ile başlattığı ‘Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi' kapsamında bu yıl 21 firma başvuruda bulundu.  Mayıs 2012 tarihinden itibaren yapılan incelemeler sonucunda Pakpen Şirketler Grubu'nun da aralarında bulunduğu toplam 9 firma sertifika almaya hak kazandı. Kalite Onay Sertifikası düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

İZODER KALİTE ONAY SERTİFİKASI HAKKINDA

İZODER ‘Kalite Onay Sertifikası'; tüm üyelerin ürünlerinin mevcut yasa ve standartlara uygunluğunun değerlendirilmesi sonucu veriliyor. İlk aşamada üyelerden piyasaya arz ettikleri malzemelere dair belgeler talep ediliyor.  Hazırlanan belgeler İZODER tarafından kontrol ediliyor ve üyelerin özlük dosyaları güncelleniyor. İZODER tarafından mevcut yasa ve standartlara uygunsuzluğu tespit edilen üye firmalara bir rapor hazırlanarak düzeltici faaliyetlerde bulunmaları için süre veriliyor. Son olarak Mayıs 2012'den itibaren başlayan çalışmada üye firmaların piyasaya arz ettikleri malzemelerden örnekler alınarak, TÜRKAK'tan akredite bir kuruluş TEBAR A.Ş.'de deneye tabi tutuluyor. TEBAR ürün etiketlerinde yazan değerler ile ölçüm sonucu elde edilen değerler mukayese edilerek, gizlilik kuralları çerçevesinde ilgili firmaya bir rapor hazırlanması ile oluşan süreç sonucunda veriliyor.