tarla

Yatırımcıların peşinde koştuğu Arnavutköy’de satılık tarla!

İhale Emine Pile 27.01.2015
Gaziosmanpaşa 2. Satış Memurluğu, Arnavutköy Ayazmadere mevkiinde bulunan tarlayı satışa çıkardığını duyurdu.
İstanbul'un gelişen bölgesi Arnavutköy; Kanal İstanbul, Kuzey Marmara Otoyolu ve üçüncü havalimanı projelerinin açıklanması ile birlikte yatırımcıların gözdesi oldu. Yeni projelerin gelmesi ve tüm gözlerin üzerine çevrilmesi ile değeri artan Arnavutköy'de arsa ve tarla fiyatları da yükseliş gösterdi.

Tarla fiyatları ne kadar? 

Gaziosmanpaşa 2. Satış Memurluğu Arnavutköy, Yassıören Köyü'nde satışa çıkardığı 27 bin 9 metrekare yüzölçümüne sahip tarla için ise 3 milyon 241 bin 137 lira istedi. Keşif esnasında yeni sürülmüş olduğu anlaşılan tarlanın etrafında bina olmayıp tarlalarla çevrili eğimli bir alanda olduğu belirtildi. 

Yassıören gözde bölgeler arasında... 

Yatırım değerini arttıran Arnavutköy'e bağlı belde ve köylerde de fiyatlar 2-3'e katlandı. Bunun yanında imara açılmasını beklemeyi göze alanlar tarla yatırımı da yapmaya başladı.

Arsa yatırımcısının son dönemde akınına uğrayan Kuzey Marmara Otoyolu'nun geçiş istikametinde yer alan Yassıören Köyü, bunun en güzel örneği... Bölgede iki yıl önce metrekaresi 10 ila 15 TL'den satılan arsalar, bu süre içerisinde dört ile on kat arasında değer artışı gösterdi.

İhalesi 27 Mart'ta yapılacak!

Söz konusu gayrimenkulün ihalesi 27 Mart 2015 günü saat 10.30'da Gaziosmanpaşa 3. İcra  Müdürlüğü'nde yapılacak. Alıcı çıkmaması durumunda ise 2. satış 27 Nisan 2015 günü yapılacak.  

Ayrıntılar için tıklayın!

Arnavutköy satılık tarla yatırım yapılacak bölgeler Arnavutköy tarla fiyatları