Vakıflar Zeytinburnu arsa

Vakıflar Zeytinburnu’nun merkezinde arsa kiralıyor

İhale Hüseyin Belibağlı 24.08.2015
İstanbul Vakıflar Zeytinburnu’nun merkezinde iki parsel arsayı kiralama karşılığı ihaleye çıkardı.
İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen ihale ile Zeytinburnu Merkez Efendi Mahallesi Seyitnizam Caddesi'ndeki karşılıklı iki parsel arsa, ihalenin konusunu oluşturuyor. Arsa, 3304 adada yer alan 2 bin 51 metrekare yüzölçümündeki 42 parsel ile 3 bin 364 metrekare yüzölçümündeki 43 parselden oluşuyor. Bezm-i Alem Valide Sultan Vakfın'na ait olan toplam 5 bin 415 metrekarelik arsa üzerinde harap çeşme ve tarla yer alıyor.    

Aylık kirası bin liradan başlıyor

İhale ile harap çeşme ve tarla, 25 yıl süreli yapım karşılığı kiralanacak. Arsaların asgari aylık kira bedeli ilk yıl için 12 bin lira+ihale artışı olarak belirlendi. 2. ve 3. Yıllarda aylık bir önceki yılın ÜFE oranında (Bir önceki yılın kira bedelinin ÜFE on iki aylık ortalamalara göre değişim (%) oranı) artış yapılarak belirlenecek. 

İhalenin tahmini uygulama bedeli 42. parsel için 2 milyon 336 bin 580 lira, 43. parsel için 2 milyon 277 bin 864 lira olmak üzere toplam 4 milyon 614 bin 444 lira, geçici teminat miktarı da 138 bin 434 lira olarak kayıtlarda yerini aldı.

Zeytinburnu'nda tekstil ve deri merkezinde kiralık arsa

 Vakıflar tarafından 25 yıllığına kiraya verilmesi planlanan arsa Seyitnizam Caddesi üzerinde yer alıyor ve aradan Yunus Emre Caddesi geçiyor. Kısa bir süre önce Akzirve Gayrimenkul tarafından 243 milyon dolara satın alınan Anbarlar'a, Demirciler Sitesi'ne, Nakliyeciler Sitesi'ne, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne, Kiptaş Genel Müdürlüğü'ne ve Merkezefendi Konutları'na yürüme mesafesinde yer alıyor. 

Bir hafta sonra masaya sürülecek

Zeytinburnu'nun merkezi noktasında yer alan arsanın ihalesi 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 14:30'da Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi, No: 2 Kat:2 (Yatırım ve Emlak Şube Müdürlüğü İhale Bürosu) Taksim Beyoğlu İstanbul adresinde gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi için tıklayın

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

Vakıflar Zeytinburnu kiralık arsa Zeytinburnu arsa İstanbul Vakıflar Zeytinburnu