Tarım Kredi inşaat ihalesi

Tarım Kredi'nin ihalesine yüzde 66.20'lik teklif!

İhale Emine Pile 08.01.2016
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü binasının da bulunduğu arsa için kat karşılığı inşaat yapım ihalesi düzenlendi.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğüne ait hizmet binasının da bulunduğu arsaya kat karşılığı inşaat yapımına ilişkin ihalede en iyi teklifi yüzde 66.20 hisse ile Söğüt İnşaat AŞ verdi. Birliğin Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen ihaleye 5 şirket katıldı.

7 Ocak tarihinde Merkez Birliği'nde düzenlenen ve 14 firmanın davet edildiği ihaleye; Tepe İnşaat Sanayi A.Ş, Usta Grup, Pelit Yatırım İnşaat A.Ş, Ege Grup Yapı Endüstrisi A.Ş ve Söğüt İnşaat A.Ş katıldı. İHA tarafından canlı olarak yayınlanan ihalede 43. turda Usta Grup'un yüzde 66.19'luk teklifine, Söğüt İnşaat yüzde 66.20'le karşılık verdi. Böylece ihaleye en yüksek teklifi veren firma, Söğüt İnşaat oldu.

İHALE 2 SAAT SÜRDÜ 

Birliğe ait, Ankara'nın Çankaya ilçesi Yukarı Bahçelievler Mahallesi'nde 8 bin 287 metrekarelik arsaya kat karşılığı inşaat yapılmasına ilişkin ihalenin ilk turunun ardından Tepe İnşaat Sanayi AŞ, Pelit Yatırım İnşaat AŞ ve Ege Grup Yapı Endüstrisi AŞ çekildi. 

Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Cürebal'ın komisyon başkanlığında yapılan ihalede, 43. tur kıran kırana geçen açık arttırma süreci yaklaşık 2 saat sürdü. Asgari yüzde 50 kat karşılığı şartıyla başlayan ihalenin, bu usulle yapılması tekliflerin rekor seviyeye ulaşmasında rol oynadı.

Tarım Kredi inşaat ihalesi Tarım Kredi Kooperatifler Söğüt İnşaat Ayhan Cürebal