sancaktepenin uydudan görünümü

Sancaktepe’de TEM'in yanındaki arsa satışta

İhale Uğurcan Tokay 23.10.2015
Tahmini bedeli 34.6 milyon lira olarak belirlenen arsa üzerinde konut ve ticari yapılar inşa edilebilecek.
İstanbul Anadolu Satış Memurluğu, Sancaktepe ilçesine bağlı Samandıra Mahallesi'ndeki 33 bin 248 metrekarelik arsayı 34 milyon 646 bin 300 lira bedelle satışa açtı. Sancaktepe Belediyesi'nde metrekare rayiç bedeli 630 lira olarak belirlenen taşınmaz, konumuyla dikkat çekiyor.

Yükseklik sınırı 12,5 metre

Anadolu Otoyolu'nun hemen bitişiğindeki taşınmaz üzerinde ticaret ve ticaret+konut imarlı yapılaşma mümkün. Konut imarının yer aldığı parsele maksimum yükseklik sınırı 12,5 metre olarak belirlenirken taşınmazın ihalesindeki başlangıç bedeli 17 milyon 323 bin 150 lira olarak belirlendi.

sancaktepe bölgesinin havadan resmi

Fenerbahçe Samandıra Tesisleri'ne yakın

Teminat miktarı 6 milyon 929 bin 260 lira olan arsa konum olarak Samandıra Caddesi'yle bitişik bir bölgede yer almakta. Samandıra Kavşağı'yla karşı karşıya olan taşınmaz, Fenerbahçe tesislerine de çok yakın bir lokasyon üzerinde bulunuyor.

İlk ihale 4 Ocak'ta

TEM'e ulaşımın sadece birkaç dakika sürdüğü arsanın ihalesinde ilk oturum 4 Ocak 2016 günü saat 14.40 ile 14.50 arasında Anadolu Adalet Sarayı'nda yapılacak. Alıcı çıkmaması durumunda ikinci satış 29 Ocak 2016 günü aynı yer ve saatte gerçekleştirilecek. 

Konut yatırımlarıyla son dönemde adından sıkça söz ettiren Samandıra aksı, İBB'nin ulaşım yatırımlarından nasiplenmiş durumda. Sancaktepe sınırlarında kalan bölgedeki ev fiyatları da her geçen gün yükseliyor. Samandıra, Anadolu Yakası'nın parlayan yıldızları arasında gösteriliyor.

İhalenin ayrıntıları burada!

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

sancaktepe satılık arsa istanbul satılık arsa anadolu yakası arsa fiyatları