afyonkarahisar
Haberler / İhale / Özelleştirme İdaresi, 6 ilde taşınmazlarını özelleştiriyor

Özelleştirme İdaresi, 6 ilde taşınmazlarını özelleştiriyor

İhale 28.06.2018 09:54

ÖİB; Afyonkarahisar, Amasya, Eskişehir, Erzurum, Kastamonu ve Tokat'ta bulunan 6 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından Afyonkarahisar Merkez, Amasya Suluova, Eskişehir Odunpazarı, Erzurum Oltu, Kastamonu İhsangazi ve Tosya, Tokat Turhal ve Zile ilçesinde bulunan 24 adet taşınmaz satış yöntemiyle özelleştirilecek. 6 ilde yer alan taşınmazların büyüklüğü 295 metrekare ile 27 bin 125 metrekare arasında değişiyor.

İhaleye katılacakların; 1000 lira ile 150 bin lira arasında geçici teminat bedeli belirlenen taşınmazlar için Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na, 6 Ağustos 2018 günü, saat 17:00'a kadar teklif vermeleri gerekiyor.

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecektir. İhale Komisyonlarınca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Ayrıntılar için tıklayınız!