Özelleştirme İdaresi Başkanlığı

ÖİB’den arsa bolluğu! 19 gayrimenkul satışa çıktı

İhale Emine Pile 17.04.2015
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, birçok ilde arsa niteliğine sahip toplam 19 gayrimenkulü satışa çıkardığını açıkladı.
Farklı illerde bulunan gayrimenkulleri satış yöntemi ile özelleştirme yoluna giden Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, bu kez 19 arsa için kolları sıvadı. Amasya, Kocaeli, Zonguldak, Karaman, Antalya, İstanbul illerinde bulunan arsaların geçici teminat bedelleri 1.000 lira ile 250 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. 

Söz konusu satılacak olan arsalar arasında İstanbul Büyükçekmece'deki arsa da dikkati çekiyor. Büyükçekmece Merkez Mahallesi'nde yer alan 279 ada 4 no.lu parselde bulunan 1.608 metrekare yüzölçümüne sahip boş arazi niteliğindeki arsa da özelleştirilecek alanlar arasında yer alıyor.     

Satış yöntemi ile özelleştirilecek olan gayrimenkuller için teklif vermek isteyen isteklilerin son teklif verme günü olan 26 Mayıs 2015 gününe kadar tekliflerini vermeleri gerekiyor. 

Pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek olan ihaleye katılabilmek için her bir taşınmaz için ayrı İhale Dokümanı alınması ve tekliflerin İdarenin Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme günü saat 17:00'ye kadar elden teslim edilmesi zorunludur.

Ayrıntılar için tıklayın!

ÖİB satılık arsa Özelleştirme İdaresi Başkanlığı