istanbul otopark projeleri

İBB kararlı! Otopark problemi ortadan kalkacak!

İhale Uğurcan Tokay 23.11.2015
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, zemin altı otopark projelerini hızlandırdı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, megakentteki otopark problemini çözmek için uzun süredir önemli yatırımlar yapıyor. Şehrin merkezi noktalarındaki park sıkıntısı, çoğu zaman trafiği kilitleme noktasına getiriyor.

İBB, bu kapsamda İstanbul'un çoğu semtinde yer altı otopark projesi için düğmeye bastı. Bu doğrultuda şehrin her iki yakası da yeni otoparklarına kavuşmuş olacak. İşte İBB'nin ihaleye çıkarttığı otopark projeleri…

Esenler Havaalanı Mahallesi

Kentsel dönüşümün tüm hızıyla devam ettiği Esenler Havaalanı Mahallesi'ne bir kamu yatırımı da İBB'den geldi. Toplamda 28 bin 970 metrekare büyüklüğe sahip olacak otopark zemin altı modeliyle inşa edilecek. Otopark inşaatının yapım işi ihalesi 4 Ocak 2016 günü İBB Merter binasında gerçekleştirilecek.

Eyüp Çırçır Gündoğdu Sokak

İBB'nin bir diğer otopark projesi ise Eyüp'e bağlı Çırçır'daki Gündoğdu Sokak'ta yer alacak. 7 bin 332 metrekare büyüklüğe sahip otopark zemin altı modeliyle inşa edilecek. Dev projenin ihalesi 23 Aralık 2015 günü İBB Merter binasında yapılacak.

Bayrampaşa Altıntepsi Ordu Caddesi

Ünlü futbolcu Arda Turan'ın yetiştiği mahalle olan Altıntepsi, otopark projelerinden nasiplendi. Ordu Caddesi'ndeki Mektep Sokak'ta inşa edilecek olan zemin altı otoparkı 6 bin 300 metrekare büyüklükte olacak. İhale 21 Aralık 2015 günü İBB Merter binasında gerçekleştirilecek.

Şile Meydan

Anadolu Yakası'nın hızla gelişen bölgelerinden olan Şile'de yeni otopark için düğmeye basıldı. Meydan'da zemin altı modeliyle inşa edilecek olan otopark 20 bin 233 metrekare büyüklükte olacak. İhale 16 Aralık 2015 günü İBB Merter binasında düzenlenecek.

Bağcılar Meydan

Bağcılar meydanıyla birlikte aynı bölgede 44 bin 648 metrekarelik zemin altı otopark yaptıracak olan İBB, bölgede yeni proje daha hayata geçirmiş olacak. Bölgede park alanı eksikliğinden kaynaklı yaşanan trafik problemi özellikle akşam saatlerinde yaya trafiğiyle birleşince içinden çıkışmaz bir hal alıyor. Yeni otopark ve meydan düzenleme işinin yapım ihalesi 14 Aralık 2015 günü İBB Merter binasında gerçekleştirilecek.

Bayrampaşa Belediye Başkanlığı Yanı

Altıntepsi bölgesindeki otoparkın dışında İBB, bir de Bayrampaşa Belediye Başkanlığı'nın yanı başında zemin altı otopark inşa edecek. 15 bin 693 metrekare büyüklüğe sahip olacak olan otoparkın yapım ihalesi 10 Aralık 2015 günü İBB Merter binasında düzenlenecek.

Bakırköy Ataköy Metro Durağı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy Ataköy metro durağının çıkış bölgesine 8 bin 61 metrekarelik zemin altı otopark yapacak. Bölgeye nefes aldırması beklenen otoparkın yapım ihalesi ise 9 Aralık 2015 günü İBB Merter binasında gerçekleştirilecek.

*İhalelerin tüm detayları İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yer almakta...

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

istanbul otopark ihaleleri ibb otopark projeleri bağcılar meydan otopark