emlak konut ankara yenimahalle arsa ihalesi teklifler

Ankara Yenimahalle arsasına rekor teklif!

İhale Uğurcan Tokay 30.04.2015
Emlak Konut GYO'nun Yenimahalle İstasyon bölgesinde satışa açtığı dev arsanın ihale süreci başladı, rekor teklif geldi.
Emlak Konut GYO'nun Ankara Yenimahalle ilçesi İstasyon Mahallesi'nde satışa açtığı merkezi iş alanı imarlı arsanın ihalesinin ilk oturumu yapıldı. Toplamda 5 teklifin geldiği ihalede en yüksek rakamı Pasifik Gayrimenkul-Çiftay İnşaat ortaklığı verdi. Satış toplam geliri olarak 1 milyar 945 milyon liralık teklifte bulunan firmanın Emlak Konut'a önerdiği rakam ise yüzde 20 oranında 389 milyon lira olarak belirlendi.

Daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa açılan ancak müşteri çıkmadığı için TOKİ'ye devredilen arsa son olarak Emlak Konut GYO'ya geçmişti. 132 bin metrekare büyüklüğe sahip arsanın emsali 4.50 olunca toplam inşaat büyüklüğü 560 bin 141 metrekare şeklinde hesaplandı.

İşte tüm teklifler

Pasifik Gayrimenkul - Çiftay İnşaat: Satış toplam geliri olarak 1 milyar 945 milyon lira öneren şirket Emlak Konut GYO'ya arsa payı olarak yüzde 20 oranında 389 milyon lira teklif etti.

Ilgın İnşaat: Satış toplam geliri kapsamında 300 milyon liralık teklif veren firmanın Emlak Konut'a önerisi yüzde 25 oranında 200 milyon lira oldu.

İzka İnşaat - Yeni Fidan İnşaat: Satış toplam geliri olarak 1 milyar lira teklif veren ortaklığın Emlak Konut GYO'ya önerdiği rakam yüzde 25 oranında 250 milyon lira olarak belirlendi.

Aksüs Yapı - Terminal Yapı - MMSA Tarım - Bema İnşaat: Satış toplam geliri olarak 1 milyar teklif veren ortakların Emlak Konut GYO'ya verdiği rakam yüzde 15 oranında 15 milyon lira oldu.

Esta İnşaat - Tiger Müteahhitlik: 1 milyar liralık teklifle ilk oturumda boy gösteren ortakların Emlak Konut GYO'ya teklifi yüzde 20 oranında 200 milyon lira oldu.

Hüseyin Belibağlı- Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

ankara yenimahalle arsası emlak konut yenimahalle arsası emlak konut yenimahalle teklifler