Afyonkarahisar genel fotoğrafı

Afyonkarahisar'da Hazine'nin arsa ve arazileri satılacak

İhale Hüseyin Belibağlı 11.12.2014
Afyonkarahisar Defterdarlığı aralık ayında Hazine'ye ait 79 arsa ve arazinin satışının yapılacağını kaydetti
Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa, yaptığı yazılı açıklamada, Afyon sınırları içinde satışa çıkarılan arsave arazilerin satışı ile ilgilenenlerin mesai saatleri içerisinde Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü'ne başvurarak satış şartnamelerini inceleyebilecekleri ve bilgi alabileceklerini belirtti.

Açıklamada, satışa çıkarılan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 79 taşınmazın Erenler Mahallesi, Beyyazı, Çayırbağ, Sülün, Çıkrık, Gebeceler, Işıklar ve Salar Beldeleri ile Kızıldağ köyü sınırları içerisinde bulunduğu, tapudaki vasıflarının daha çok arsa olduğunu vurgulayan Kısa, söz konusu arsaların imardaki konumunun ise konut alanı, küçük sanayi alanı, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma alanı, hayvan üretim çiftliği olarak ayrıldığı, 8'nin de imarsız olduğunu kaydetti.

İhalelerin 16, 17 ve 18 Aralıkta üç gün süresince yapılacağını belirten Kısa. açıklamasını şöyle tamamladı:

''İhaleye çıkarılan arsa ve arazilerin en küçüğünün yüzölçümü 28.78 metrekare, en büyüğü 130 bin 913 metrekaredir. Değer olarak ise muhammen bedeli en düşük 800 lira, en yükseği 981 bin 855 liradır. Satışa çıkarılan taşınmazların muhammen bedellerinin toplamı yaklaşık 3 milyon lira civarındadır. İhaleye katılmak isteyenlerin ihaleden önce yüzde 20 oranında geçici teminat yatırmaları gerekmektedir. İhaleye çıkarılan 79 taşınmazdan 70'nin talebe bağlı olarak, 9'u ise resen ihaleye çıkarılmıştır. Vatandaşlarımızı ihaleye katılmaya davet ediyorum. Hazine arsa ve arazi satışlarımız ileride de devam edecektir." 

Canan Tükelay, Hasan Özkal/AA

Afyonkarahisar Defterdarlığı arsa Afyonkarahisar Defterdarlığı arsa satışı Afyonkarahisar Defterdarlığı arazi satışı Afyonkarahisar satılık arsa arazi