toji başpınar evleri
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / TOKİ Altndağ Başpınar kuraları çekilde

TOKİ Altndağ Başpınar kuraları çekilde

TOKİ - Emlak Konut GYO 20.04.2014 10:09

Altındağ Belediyesi, Altındağlı vatandaşları ev sahibi yapmayı sürdürüyor

Başpınar Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutlarında kura sevinci yaşandı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin katıldığı kura töreninde tam 101 aile, yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
 
Altındağlı vatandaşlar, Hüseyin Gazi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kura çekimiyle, yepyeni ve modern bir hayata adım attı. Kura çekiminde büyük heyecan yaşayan hak sahiplerinden bazıları kurayı kendisi çekerken, bazıları ise kısmetini çocuklarının ve torunlarının elinde aradı.

101 aile yepyeni bir hayat “merhaba” diyecek

300'den fazla gecekondunun yıkıldığı alana inşa edilen Başpınar Mahallesi Toplu Konutları tamamlandı. Yaklaşık 24 bin metrekarelik alan üzerine kurulan toplu konutlar,  5 blok ve 474 daireden oluşuyor.  Noter huzurunda gerçekleşen kura çekiminde,  3+1 daireler sahiplerini buldu.  

Vatandaşa kolaylık sağlandı

Başkan Tiryaki yaptığı konuşmada, Altındağlı vatandaşların modern yaşam alanlarına kavuşması için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Başpınar Mahallesi'nin giderek değer kazandığını söyleyen Tiryaki, Altındağ'da dönüşümün devam edeceği müjdesini de verdi. Başkan Tiryaki “Tapusu olmayan Altındağlı vatandaşlara her türlü kolaylığı sağladık. Yıllardır kangren olan Altındağ'daki mülkiyet sorununu ortadan kaldırdık. Şimdi evleri teslim ediyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 “Biz hizmeti Veysel Tiryaki sayesinde gördük.”

Yeni evinin kurasını çeken Halime Balaban, yıllardır hayal ettiği eve kavuştuğunu dile getirerek “Başkanımızdan Allah razı olsun. Bizden desteğini esirgemedi.” dedi.  Altındağ'ın giderek geliştiğini ifade eden Balaban, bu sayede çocukların daha sağlıklı ortamlarda büyüyeceğinin de altını çizdi.
 
Bir diğer mahalle sakini Durmuş Ali Doğan ise TOKİ projelerinin bölgeye değer kattığını söyledi. Geçmişte Başpınar'da tek bir çivi bile çakılmadığına işaret eden Doğan, “Biz hizmeti Veysel Tiryaki sayesinde gördük. Başpınar Mahallesi değer gördü, hizmet gördü. Veysel Tiryaki ile uzun süre rafa kaldırılan bir proje tamamlandı. Gecekondudan kurtulduk, yeni evimize kavuştuk. Çok teşekkür ederiz.” dedi.