Meram Seyirtepe Konutları
Haberler / Konut Projeleri / Meram Seyirtepe Konutları'nda 2. etap başlıyor!

Meram Seyirtepe Konutları'nda 2. etap başlıyor!

Konut Projeleri 23.05.2010 20:24

Meram Belediyesi'nin yaptırdığı Meram Seyirtepe Konutları'nda 2. etap kayıtları başlıyor. Meram Seyirtepe Konutları ayda 500 TL taksitle satılacak.

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Gödene Mahallesinde yapımı süren Meram Seyirtepe Konutları'nda düzenlediği basın toplantısında 672 daireden oluşacak Meram Seyirtepe Konutları 2. etap hakkında bilgi verdi.

15 bloğun yer aldığı Meram Seyirtepe Konutları 1. Etabın yapımının hızla sürdüğünü ve 1 yılda 5 bloğun tamamlandığını belirten Başkan Kalaycı, 25 bloktan oluşacak Meram Seyirtepe Konutları 2. etabın 150 metrekareden oluşacağını ve 3+1 olarak tasarlandığını kaydetti.

Kalaycı, " Meram Seyirtepe Konutları'nın  yapılacağı alan, cami, sağlık ocağı, okul, alışveriş merkezinin de bulunduğu TOKİ'nin yaptığı konutların ön kısmında yer alıyor. Sosyal donatıları tamamlanmak üzere. Şehir merkezine 16 kilometre mesafede ancak ulaşımla ilgili her hangi bir sıkıntı olmayacak. Bununla ilgili günde 16 otobüs seferi vatandaşların hizmetinde. Meram Seyirtepe Konutları'nda 5 bin TL peşinatla ayda 500 TL'lik aidat ödenerek modern, ferah, çağdaş gereksinimlerin karşılanabileceği konutlara sahip olunabilecek. 24 Mayıs tarihinde Meram Belediyesi Aydoğdu Tesisleri'nde kayıt kabuller başlayacak" dedi.

Meram'da yeni toplu konut projeleri

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Seyirtepe Konutları'nın ardından Kovanağzı Mahallesinde yaklaşık 1000 daireden oluşacak yeni bir konut projesinin tamamlandığını dile getirdi. Yeni projenin kısa süre sonra açıklanacağını bildiren Kalaycı, Et Balık Kombinasının bulunduğu ve Altın Hamle denilen alana TOKİ tarafından lüks konutlar yapılacağını söyledi. Kalaycı, şöyle konuştu:

"Altın Hamle denilen alanla ilgili buradaki çalışmalar TOKİ tarafından yapılan proje ile nihayete erdi. Bununla ilgili çalışmaları da yakın zamanda açıklayacağız. Meram ilçesine bir alt merkez olacak şekilde bu yıl içerisinde temelini atarak bilgilendirmesini yapacağız. Her ilçenin bir alt merkezi olması gerekiyor, Meram ilçemizde de bir alt merkez olması için belirlenen yer Meram Et Kombinasının olduğu alan. Bu alanda ana caddenin sağında ve solunda mimarı tarzı ilçemize uyacak şekilde hazırlanan projenin temeli atılacak. 2007 yılından bu yana bekleyen 850 vatandaşımızın da bekleyişi sona erecek. Bu projeyi TOKİ ile yaptık ki, biraz daha hızlı sona ersin."

Dairelerin özellikleri:

-         Şehir merkezine 16 Km, Kozağaç kavşağına 7 km. mesafede,
-         Meram TOKİ Konutları ile şehir merkezi arasında, 7 katlı bloklar,
-         Deprem yönetmeliğine uygun proje, betonarme ve  karkas sistem,
-         Isı ve ses izolasyonu,  bina cephelerine dıştan mantolama,
-         Daireler 3+1,150 metrekare,
-         Çevre düzenlemesi, otoparkı, çocuk oyun alanları,
-        Kaloriferli, asansörlü, doğalgaza uyumlu merkezi  sistem.

Başvuru şartları

672 üyenin alınacağı Seyirtepe Konut Yapı Kooperatifi'nin 2. Etabına üyelik için ön başvurular 24 Mayıs 2010 Pazartesi gününden itibaren Meram Belediyesi Aydoğdu Tesisleri'nde kabul edilecek. Bank Asya Mevlana Şubesi'ndeki 2713838 Nolu kooperatif hesabına 250 TL başvuru bedeli yatırılarak banka dekontu ile birlikte Belediyenin Aydoğdu Tesisleri'ne başvurulması gerekiyor. Başvuru süresi tamamlandıktan sonra asil üyelikler ile ilgili noter huzurundaki kura gün ve saati Meram Belediyesi'nin resmi web sitesi ile kooperatifin web sitesinden duyurulacak.

Meram Seyirtepe Konutları iletişim bilgileri

Web: www.meram.bel.tr
Web: www.meramseyirtepe.com
Tel: 0332 322 3327 - 322 7970