Has Delta

Has Delta projesinin temeli atıldı

Konut Projeleri 07.08.2019 09:33

İncirli’deki eski kola fabrikası arazisi üzerinde yükselecek olan Has Delta projesi için çalışmalar başladı.

İstanbul'un merkez noktalarından İncirli'deki eski kola fabrikası arazisinde rezidans, otel ve açık cadde mağazalarıyla hayata geçirilecek ‘Has Delta' projesinin temeline ilk beton döküldü.

Hem bölgeye yeni bir değer oluşturması, hem de projede ile çevreye yeni olanaklar kazandırması amaçlanan proje, yaklaşık 2.5 yıl sonra teslim edilecek. Delta Proje İnşaat ve ortakları tarafından hayata geçirilen Has Delta'da 4 blokta rezidans, beş yıldızlı otel ve yaklaşık 50 üniteden oluşan açık cadde mağazaları yer alacak.

Geçtiğimiz günlerde arazinin sahibi Has Ailesi ile Delta Yatırım Holding yöneticilerinin katılımıyla projenin temeline ilk beton döküldü.

Törende konuşan Delta Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Delibalta, uzun süredir atıl durumda kent içinde kalan fabrika alanının bölgeye kazandırılması için çalıştıklarını vurguladı.

‘Değer oluşturuyoruz'

Proje ile bölgede önemli bir yatırımı hayata geçirdiklerini ifade eden Delibalta, “Burası eski kola fabrikası. Sahibi olan Has Ailesi ile kat karşılığı olarak yüzde 50-50 anlaştık. Bölgeye çok iyi bir proje kazandırmış olacağız. Burada özellikle AVM yapmadık. Çok kullanışlı açık cadde mağazaları olacak. Oteli her ihtiyacı karşılayacak donatılarla yapılıyor. Bölgeye, İstanbul'a faydalı olmak istiyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız Sultan Makamı, Delta Yalı, A Plus AVM gibi pek çok projemiz de bunun göstergesi” diye konuştu.

140 yataklı otel 120 rezidans

100 bin metrekare inşaat alanı olacak projede yer alan 5 yıldızlı otel için çeşitli markalarla görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Nihat Delibalta, önemli markaların ilgilendiğini dile getirdi. Otelin 140 yataklı olması planlanıyor. 120 civarında rezidans daire olacak projede, yerin altında 5 kat ise; otopark ve otelin donatı alanları için kullanılacak. Proje yerden ise 6 kat yükseklikte yapılacak.

Nihat Delibalta, bölgenin bu projeye olan ihtiyacını anlatırken, Atatürk Havalimanı bölgesi, buraya yapılması planlanan fuar alanı ve Millet Bahçesi gibi önemli projelerden örnek verdi. Delibalta, “Tüm bunları göz önüne alınca, bölgenin çekim merkezi olma özelliğini de düşününce; hem bulunduğu konum, hem de arazi üzerine yapılacak projenin ne kadar önemli olduğunu daha iyi görebiliriz” dedi.

Milliyet