edremit körfezi

Edremit Körfezi'ndeki tesislerde '2 kal 1 öde' dönemi!

Genel 06.10.2017 12:52

Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz, Edremit Körfezi'ndeki '2 kal 1 öde' kampanyasını anlattı.

Kuzey Ege'nin tatil beldeleriyle ünlü Edremit Körfezi'ndeki turizm tesisleri, kış sezonu boyunca müşterilerinin her 2 günlük konaklamasından 1 günlük ücret alacak.

Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği (EKTİD), Kazdağları ve Madra Dağı etekleriyle Ege Denizi'nin kıyısında sıralanan Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Havran ve Edremit ilçelerinde kış turizminin canlandırılması için seyahat acenteleriyle anlaşma imzaladı.

Anlaşmaya göre, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Ankara ve İstanbul'a haftada 5 sefer yapılacak, EKTİD üyesi konaklama tesislerinde 2 günlük konaklamalardan 1 günlük ücret tahsil edilecek.

EKTİD Başkanı Yahya Yavuz yaptığı açıklamada, AnadoluJet ve 17 seyahat acentesinin yetkilileriyle geniş kapsamlı bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bölgenin termal kaynaklarını daha verimli kullanabilmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Yavuz, "Kış sezonu boyunca, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Ankara ve İstanbul'a haftada 5 sefer yapılacak. Kış ayları süresince gelen misafirlerin 2 günlük konaklamalarından 1 günlük ücret alınacak." dedi.