yemek masası

Yemek masaları için sandalye önerileri

Dekorasyon 15.11.2016 13:40

Sizin için hazırladığımız güzel sandalye dekorasyon önerileri yemek odanızı faklı bir görünüme kavuşturmanızı sağlayacak.

Masanızdan memnunsanız sadece sandalyelerinizi değiştirerek odanıza bambaşka bir hava katmanız mümkün. Tüm sandalyeleri aynı model seçmek yerine faklı renk ve malzemeden sandalyeleri bir araya getirebilirsiniz. Ahşap ve metal sandalyelerinizi birlikte kullanarak farkı bir uyum yakalayabilirsiniz.

Özellikle küçük odalarda cam bir masa ve şeffaf sandalyeler ideal bir seçim olacaktır. Şeffaf görünümlü mobilyalar yalın duruşuyla odanıza aydınlık ve ferah bir hava katarken, aynı zamanda mekânda az eşya varmış hissi verir. Odanızın cam kenarında bir yemek köşesi oluşturacaksanız, cam önüne geniş bir kanepe yerleştirip masanın diğer kenarlarında sandalye kullanabilirsiniz. Böylece farklı ve şık bir yemek köşesinin yanı sıra daha geniş oturma alanına sahip olursunuz.

Masanızın başında tekli bir koltuk kullanarak farklı ve konforlu bir seçim yapabilirsiniz. Diğer sandalyelerin minderlerini koltuğunuza uygun desen ve renklerde seçerseniz uyumlu bir dekor sağlamış olursunuz. Rengarenk çiçek desenli kumaşlar tercih ederek sevimli ve canlı bir yemek köşesi oluşturabilirsiniz.

Masanızın uzun kenarına kanepe yerleştirerek farklı ve şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Oturma düzenini yemek odanızın şekline göre oluşturmanızda fayda var.

Yemek masanızın etrafına aynı model sandalye koyacağınıza aynı türden fakat farklı formlarda sandalyeler kullanarak farklılık ile şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz.

Yemek masanızı bank ve taburelerle de tamamlayabilirsiniz. Tabure ve bank modelleri arkalık olmadığı için odanıza daha ferah bir hava katabilir.