Pal City 2 Vali Konakları

Pal City 2 Vali Konakları satışa çıktı

Konut Projeleri 02.05.2016 11:24

2016 Emlak piyasasına hızlı bir giriş yapan Antalya, yeni cazibe merkezi olan Döşemealtı’na yapılan yatırımlar ile dikkat çekiyor.

Halkın Vali Konakları olarak adlandırdığı bölge yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi.

İmar yapısı ve doğası ile yatırımcıların dikkatini çeken ve yerel yönetimin 3 kattan fazla imar vermediği bölge halk tarafından “Vali Konakları” olarak anılmaya başlandı. Doğa, deniz ve kent yaşamını aynı anda sunan bölgeyi genelde emekli siyasi ve bürokratlar tercih ediyor. Antalya'nın şehir içi ve şehirlerarası ulaşım güzergâhında yer alması sebebi ile değeri katlanarak devam eden bölge, tatilcilerin en çok şikâyet ettiği nem ve sıcaklıktan açısından da merkeze göre 6 derece daha serin olması ile dikkat çekiyor.

Son dönemde bölgede yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken ve ilk projesi olan Pal City Vali Konakları 1'i lansman aşamasında satan Pal City Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Turan Eren, Pal City Vali Konakları 2 projesini satışa çıkardıklarını açıkladı.

DÖŞEMEALTI'NDA “GARANTİLİ KOOPERATİFÇİLİK” 

Döşemealtı'nın önümüzdeki 5 yıl içerisinde Antalya'nın en değerli bölgesi olacağını vurgulayan Turan Eren, Döşemealtı'ndaki projelerde uyguladıkları garantili kooperatifçilik modelinin inşaat sektörüne yenilik getireceğini belirterek şunları söyledi.

turan eren

"Uygulamış olduğumuz bu sistem, hafızalarımıza kazınan olumsuz kooperatifçilik modelini ortadan kaldıran teminat sistemine dayalı bir anlaşmadır.  Üyelerimize taahhüt ettiğimiz proje detaylarını teknik şartname sözleşme altına alıyoruz. Teslim ettiğimiz konutlarda birebir teknik şartname uygun yapıyoruz.  Üyelerimiz ile kesinlikle birebir para alışverişine girmiyoruz. Üyelik aidatını bankaya ödeyen üyemizin hesabından inşaatın ilerlemesine göre proje hesabına geçiş yapılıyor. Üyelerimiz bütün süreci banka ile yürütüyor. Ayrıca anlaşmalı banka ile yapmış olduğumuz protokol gereği üyelerimiz mevcut faiz oranlarından yüzde 50, 55 daha indirimli konut kredisi kullanabilecekler” dedi.

PAL CİTY VALİ KONAKLARI 2

Antalya merkeze 15 dakika uzaklıkta yer alan Pal City Vali Konakları 2, 125 bin metre kare üzerine kurulu 400 adet konuttan oluşuyor. 2+1, 3+1, tek katlı müstakil villa, müstakil dubleks villa, havuzlu tek katlı müstakil villa, havuzlu dubleks müstakil villa, ikiz villa gibi 7 farklı konut tipinin yer aldığı projede her türlü yaşam standardına uygun daireler yer alıyor. 

pal city vali konakları

İnşaatının yapılış şekli, finansman modeli ile farklılık yaratan proje sosyal donatı alanları ile de emsallerine fark yaratıyor. Vali Konaklarının etrafını çevreleyen koşu yolu ve bisiklet yolu, açık-kapalı yüzme havuzu, sağlık merkezi ve çok amaçlı spor tesisi ile 2018 yılının üçüncü çeyreğinde teslim edilecek olan projede 2+1 daireler 270 Bin TL'den satışa sunuldu.