İnistanbul Lokal

İnistanbul Lokal'de metrekaresi 5 bin 500 TL!

Konut Projeleri 17.09.2015 09:33

İş GYO ve Nef’in İnistanbul projesinin ilk etabı Gala’da üç hafta içinde 875 konut satılınca, Loka’ etabının satışını 6 ay öne çekti.

Topkapı'daki tarihi Şişecam fabrikası üzerinde İş GYO ve Nef ortaklığıyla hayata geçirilecek İnistanbul projesinin ‘Lokal' etabının takvimi öne alındı. İlk etap Gala'da yer alan 1140 ünitenin 875'inin üç hafta içinde satılması ve artan müşteri talebi 2016'nın ilk çeyreğinde satışa çıkarılması planlanan ikinci etap ‘Lokal'in lansmanını 6 ay öne çekti. Bayramdan sonra yapılacak lansmandan önce satışlar da başladı. Gala ve Lokal etaplarının ardından 2 etap daha planlanan projede toplam 3 bin konutun yer alması planlanıyor.

515 milyon TL ciro

Ön lansman dönemi başlayan projeye şu ana kadar 7 bin 186 talep geldi ve son 3 günde 157 konutun satışı gerçekleşti. İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal'de bugüne kadar toplam 1211 adet konut satışıyla birlikte 515 milyon lira ciroya ulaşılmış oldu. Projenin ismi; ulaşım ağlarına ve şehir merkezine yakınlığı, Foldhome konsepti ve ortak alanları sayesinde   ‘mahalle yaşamı' sunma hedefiyle ‘Lokal' olarak seçildi.   

Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, seçim döneminden birkaç gün önce satışa çıkan ilk etap Gala'nın bu süreçte yoğun bir satış yaptığını belirtirken, “Tüm seçim süreci ve sonrasında da, dövizin kur hareketlerinin dalgalandığı zamanda da çok iyi satış yaptık. Asıl önemli olan da buydu. Dövizdeki artış şu anda yansımadı ama uzun vadeli olarak elbette girdilerde etkili olacaktır” dedi.

Metrekaresi 5500 TL

48 ila 308 metrekare arasında değişen konutların olduğu toplamda 938 adet yeni ünite ile satışa sunulan İnistanbul Lokal'de metrekare fiyatları 5 bin 500 liradan başlıyor.

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes projenin başarısının işbirliklerinin başarısını da gösterdiğini vurgulayarak, sanayi dönüşüm alanı olarak bölgeye hizmet vermiş olduklarını da dile getirdi. Tanes, “Beklentilerimiz karşılık buldu. Biz de bu yoğun ilgiyi göz önünde bulundurarak konut alıcılarını daha fazla bekletmemek adına ikinci etabımız Lokal'i planladığımız tasatışa sunduk” dedi. 

Talebi ‘Gala' şekillendirdi 

İlk etap Gala'da yer alan 43 farklı daire tipinin en çok tercih edilenleri Lokal etabında daha fazla yer buldu. Ayrıca proje içinde uygulanan ‘foldhome' konsepti içinde yer alan toplantı odaları, sosyal donatılar da isteklere göre planlandı. Çocuklar için daha fazla alan sağlandı. Yanısıra daha fazla balkonlu ve teraslı daireler oluşturuldu.