ZOW, MOSDER Gecesi’nde ödül aldı
Haberler / Güncel / ZOW, MOSDER Gecesi’nde ödül aldı

ZOW, MOSDER Gecesi’nde ödül aldı

Güncel 12.11.2013 09:10

Geçen sene kazanan tasarımların ilk kez sergilendiği ZOW İstanbul Fuarı da geceye katkılarından dolayı önemli bir ödül aldı

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ödül töreni, 7 Kasım 2013 Perşembe günü TİM'in İstanbul'daki Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleşti. Büyük katılımın olduğu ödül törenine, Hakan Bilgin de keyifli sunumu ile renk kattı. Geçen sene kazanan tasarımların ilk kez sergilendiği ZOW İstanbul Fuarı da geceye katkılarından dolayı önemli bir ödül aldı.

“Türk mobilya sektörü büyümeye ve dünyada önemli bir yer edinip, orada tutunmaya çok müsait. Zaten ilerleme her an gözlenebilecek nitelikte. Örneğin 2 yıl önce ihracatta 23. sıradaydık geçen sene ise 2 sıra birden yükselerek 21. sıraya geldik. Türkiye mobilya ihracatı 2012 yılını bir önceki yılın aynı dönemine göre % 15 artışla 1,850 $ (Bir milyar sekiz yüz elli milyon dolar) ile kapattı. 2013 yılsonu hedefi 2 milyar doların üzerine çıkmak ki bu hedefe ulaşılması mümkün. Çünkü ilk 6 aylık verilere göre Türkiye mobilya ihracatında 1 milyar doların üzerine çıktı. Cari açık vermeyen sektör büyümeye devam edecek ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği- MOSDER Başkanı Ahmet Güleç'in belirttiği gibi 2023'te ilk 5'te olma hedeflerine adım adım ilerleyecek.” Sözleriyle çok dikkat çeken ve sektöre dair çok önemli bilgiler paylaşan ZOW Türkiye Müdürü Aykut ENGİN, 7 Kasım gecesi gerçekleşen 9. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışma'sında da ödül aldı. Geceye olan desteklerinden dolayı ZOW İstanbul ekibi adına ödülü alan ENGİN, MOSDER ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. Geçen yılın kazanan tasarımlarının ilk kez sergilendiği ZOW İstanbul Fuarı; AGT, ASD Laminat, Bakış Kapak, Çebi Kilit, Gentaş, Gizir Profil, Işık Profil, Kapsan, Mesan Plastik, Samet ve Schattdecor gibi kendi alanının en önemli isimlerinin tercih ettiği uluslararası iş platformu.