binali yıldırım

Yıldırım: '15 Ocak'tan itibaren projelerimizi açıklayacağız'

Güncel 04.01.2019 17:04

AK Parti'nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak belirlediği Binali Yıldırım, basın mensuplarının sorularını yanıtladı

AK Parti'nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak belirlenen Binali Yıldırım, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

Dünya şehri İstanbul'a şahsım olarak ben ve 39 ilçemizin adaylarıyla namazımızı eda ettik. İnşallah 31 Mart 2019 itirabırıyla İstanbul'un tüm ilçelerinde halka hizmete başlayacağız. Anlayışımız halka hizmet Hakk'a hizmet. Hizmet etmek için çalışacağız ve kazanacağız. İstanbullulara sadece hizmet değil, gönüllere girmeyi de vadediyorum. Cumhur İttifaki ile bu seçime giriyoruz. Birlikte milletimizin beklentileri doğrultusunda hareket ediyoruz. Allah mahçup etmesin. Yola çıktık. İnşallah muzaffer olacağız.

PROJELER NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

7 Ocak Pazar günü basınla bir toplantı yapıp, projelerimizden bahsedeceğiz. 15 Ocak'tan itibaren projelerimizi kapsamlı bir şekilde duyuracağız. Ama daha kapsamlı çalışmalar yapıp toplantılar da düzenleyeceğiz. Bizim aslında bu süreçte prensibimiz çok konuşmak değil, dinlemek olacak. İstanbullularla bir araya gelip dertlerini dinleyeceğiz. Toplumun tüm kesimleriyle buluşacağız.

FAYTON SİSTEMİ

Hayvanlar da canlıdır. Hakkını hukukunu korumak insanlar olarak bizim görevimizdir. Onların kapasiteleri zorlanarak ticari olarak kullanılmasına karşıyız. Cumhurbaşkanımızın söylediği sözlere katılıyorum. Buradaki sorunlar neyse oradaki faytoncularla görüşüp bu rezilliğe bir son vereceğiz. Hayvan haklarıyla ilgli bir kanun teklifi gündeme gelecek.