Suat Kılıç Trabzon’da spor tesislerini ve Ayasofya Camisi’ni ziyaret etti!
Haberler / Güncel / Suat Kılıç Trabzon’da spor tesislerini ve Ayasofya Camisi’ni ziyaret etti!

Suat Kılıç Trabzon’da spor tesislerini ve Ayasofya Camisi’ni ziyaret etti!

Güncel 27.08.2013 08:59

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Trabzon'daki çeşitli spor tesislerinde incelemelerde bulunarak, Ayasofya Camisi'ni ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Trabzon'daki çeşitli spor tesislerinde incelemelerde bulunarak, Ayasofya Camisi'ni ziyaret etti.

Bakan Kılıç'ı Trabzon Havalimanı'na gelişinde Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar ile diğer ilgililer karşıladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünde memur olarak göreve yeni başlayan personel ile Necmiati Spor Kulübü sporcuları tarafından çiçekle karşılanan Bakan Kılıç, beraberindeki Vali Öz, AK Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy ve diğer ilgililerle Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu'nu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Boynunda Trabzonspor kaşkolu olan Bakan Kılıç, havuzun bulunduğu alanda Trabzon Bayburt Gençlik Spor Kulübü sporcuları tarafından da çiçekle karşılandı. Sporcular, Bakan Kılıç'a türkü ve rap şarkı seslendirdi.

Havuzda incelemelerde bulunan ve sporcularla bir süre sohbet eden Kılıç, antrenörlerden şampiyon sporcular yetiştirmelerini istedi. Antrenörlerden biri ise kadro istediklerini belirterek, Kılıç'a atamaların devam edip etmeyeceğini sordu.

Bakan Kılıç, daha sonra Akçaabat ilçesinin Söğütlü beldesinde bulunan Söğütlü Atletizm Sahası'nda inceleme yaptı ve yetkililerden bilgi aldı.

Kılıç ve beraberindekiler son olarak, bir süre önce ibadete açılan Ayasofya Camisi'ni ziyaret etti. Ziyaretçiler ve çocuklarla sohbet eden Bakan Kılıç, Trabzon Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan ile Trabzon Müzeler Müdürü Nilgün Yılmazer'den bilgi aldı. Burada namaz kılan Bakan Kılıç, kendisine ilgi gösteren çocuklar ve gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

AA