Starbucks Highland Park
Haberler / Güncel / Starbucks'ın yeni şubesi korkuttu! İşte görüntüler…

Starbucks'ın yeni şubesi korkuttu! İşte görüntüler…

Güncel 14.08.2014 09:55

Normalde sıcak, rahat şubeleri ve iyi müşteri ilişkileriyle tanınan Starbucks'ın Los Angeles Highland Park’taki yeni açtığı şubesi tartışma oluşturdu

ABD medyasında yer alan haberlere göre yeni şube müşteriler tarafından bir korku filmi karesine benzetiliyor. 'En depresif Starbucks şubesi' olarak adlandırılan şubede araba servisi penceresi ve tuvaleti dışında sadece bir iki sandalye mevcut. Mağazanın kötü bir işçiliği, kötü yer planlaması ve kötü bir dizaynı var. 

Highland sakinleri bu şubeyi kendilerine hakaret olarak gördüklerini ve burayı Starbucks'a yakıştıramadıklarını söylüyor. Hatta daha da ileri gidip şubeyi hapishaneye ve çöplüğe benzetenler bile oluyor.

Yerel mimar Catherine Garrison, Highland Park sakinlerinin kendilerini hakarete uğramış olarak hissettiklerini çünkü Starbucks'ın mahallenin karakterine uygun dizaynlı bir şube inşa edeceklerine söz verdiğini belirtti. Garrison, "Bu olay mahalleye saygısızlığın göstergesidir. Binada düzgün dizayn amacı güdülmemiş, tuhaf yer planlaması ve kötü işçilik yapılmış. Starbucks'ın bu mağazayı kendi markası altında açmış olmasına şaşırıyorum" dedi. 

Hürriyet