Sanat ve lüksün iç mekanlarda güçlü birlikteliği
Haberler / Güncel / Sanat ve lüksün iç mekanlarda güçlü birlikteliği

Sanat ve lüksün iç mekanlarda güçlü birlikteliği

Güncel 26.09.2020 11:43

İç mekan tasarımlarında yeni akımlar yalınlığa yöneliyor.

Sanat ve tasarımın arasında güçlü bir bağlantının olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bu ikili tasarımcılar ve ev sahipleri için karmaşık ve duygusal bir bağlantı içeriyor. Bu yazımızda bu ilişkinin gücünü göstermek için bazı yeni iç mekan tasarım akımlarını ve ilham kaynaklarını açıklayacağız.

Ustalık ve el işi

Sanat, modern evlerin önemli bir parçası haline geliyor. Sanatkarlık ve ustalık anlayışları, iç tasarım dünyasında en değerli kavramlardan biri. En ufak parçaların bile eşşiz kılınmasının yanısıra, el yapımı teknikleri mobilya ve aksesuarlara sanatın diğer biçimlerinde paha biçilemez tarihi ve duygusal değerler yüklüyor.

Şimdilerde, tasarım aşıkları bu eşsiz parçaların peşine düşerek eşi benzeri olmayan ev dekorasyonlarını renklendirmek istiyorlar. Bu sebepten dolayı el işi ve ustalık eserlerinin, 2021'in en sevilen ve rağbet edilen akımı olması bekleniyor.

Lüks ve minimal tasarım

Lüks ve minimal tasarım 2021'in en rağbet gören akımlarından. Temiz ve yalın mekanlar, dekorasyon aşıkları için daha arzulanır hale geliyor. Birkaç mobilyadan oluşan mekanlar 2021 yılının ilham kaynaklarından. Lüks bir rezidansta bile otursanız, minimalist ve artistik bir yaklaşım yakalayabilirsiniz.

Basit geometrik şekil veya biçimler karmaşık nesneler veya fikirlerin yerini alabilir. Sanatın tasarımla buluşması akımı Japon kültürü ve filozofisinin bir ürünü. Minimalizm ise 2. Dünya Savaşı sonrası batıda yaşanan bir akım. Bu akımlar modern sana ve tasarım için estetik bir seçenek olmaya devam ediyor.