Mipim / AR ödülleri
Haberler / Güncel / Mipim / AR ödülleri için başvurular başladı

Mipim / AR ödülleri için başvurular başladı

Güncel 05.10.2020 11:36

Bu yıl 20. yılını kutlayan Mipim AR ödülleri pandemi sonrası farklı yaklaşımlarla geliştiricileri bekliyor.

Mipim / Architectural Review Future Project Ödülleri, 12 kategori ve 4 ödüle yayılan tamamlanmış veya tamamlanmamış proje kategorileri ile 20. yılında geri dönüyor.

Ödüller, geliştiricilere, geliştirme özetine başarılı bir şekilde yanıt veren yenilikçi mimarinin olağanüstü örneklerini sergilemek ve çevrelerindeki topluluklar üzerinde yapacakları tam etkiyi göstermek için bir fırsat sunuyor.

Tüm ödül alanlar, Mipim 2021'e 2095 euro değerindeki ücretsiz giriş hakkı kazanıyor. Projeler, Mipim süresince fuarın çeşitli yerlerinde gösteriliyor ve tüm Mipim katılımcılarına dağıtılan resmi Architectural Review Mipim Future Project kataloğunda yayınlanıyor.

Başvurular, Architectural Review'in yazı işleri müdürü Paul Finch'in başkanlık ettiği deneyimli bir jüri heyeti tarafından değerlendiriliyor. Kazananlar, 17 Mart 2021'de Cannes'daki Hotel Gray d'Albion'da öğle yemeğine davet edilecek.

Ödüllerin 20. yılını kutlamak için, jüri son 20 yılın en iyi genel kazananı için Eşitlerin Birincisi Ödülü verecek. Ayrıca, Covid-19 kullanıcıları ve gelecekteki olası pandemiler için çıkarımları dikkate alan bir tasarıma verilecek özel bir Pandemi Ödülü de olacak.