Aydın Kurt makamında
Haberler / Güncel / Maketsiz, katalogsuz konut satışı

Maketsiz, katalogsuz konut satışı

Güncel 24.10.2015 20:47

Adana ve Gaziantep’teki yatırımlarıyla sektördeki 40 yıllık deneyimlerini ve güvenlerini pekiştiren Kurt İnşaat maketsiz, katalogsuz yok satıyor.

 “Yaşanabilir, uygun fiyatlı konutlar üretme” hedefi ile hareket eden Kurt İnşaat, Adana'daki devasa Koza Park Kurumsal İş Merkezi'nin yanı sıra Gaziantep'te de 2 bin 500 konut inşa etmeyi planlıyor.

Sağladıkları güven nedeniyle projeleri daha maketi ya da kataloğu bile hazır değilken “yok satan” Kurt İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Kurt, “İyi müteahhitler genelde maketten konutlarını satarlar. Bizim daha maketimiz bile yokken projelerimizin yüzde 70'i satılıyor. Bu firmamıza duyulan güven adına çok gurur verici “ ifadelerini kullanan Kurt, Gaziantep'te her biri birbirinden prestijli projelere imza atan Kurt inşaat'ın bir aile şirketi olduğunu, 1993 yılından bu yana aktif olarak yapı sektörünün içinde olduklarını belirtti.

‘Kendi arsamıza konut yapıp, fiyatı düşürüyoruz'

Ağırlıklı olarak konut üretiminde yoğunlaştıklarını ve kendi arsaları üzerinde yap-sat modeli ile inşaat yapmayı tercih ettiklerini vurgulayan Aydın, “Kendi arsalarımızda konut yaparak maliyetleri daha düşük tutuyoruz. Çünkü, Gaziantep'te arsa fiyatları çok yüksek. Böylece bizi tercih edenleri daha uygun fiyatlarla konut sahibi yapabiliyoruz” dedi.
Gaziantep'teki Villa projeleri olan Nergis Villaları ile 132 dairelik Kurt Modern'in büyük ilgi gördüğünü ve kısa sürede tümünün satıldığını ifade eden Kurt, geleceğe yönelik konut üretim politikaları hakkında da ayrıntılar verdi.

Fonksiyonel olması önemli

Aydın Kurt, fiyatı yüksek büyük ve lüks konutlar yerine, insanlara iyi yaşam olanaklarını daha küçük metrekarelerde sunan, kullanışlı konutlar yapmayı tercih ettiklerini kaydetti.
Aydın Kurt, “Firma olarak gelecek 10 yılın hazırlığını yaptık. Arsalarımızı aldık, hazırladık. Gelecek 10 yıl içinde Gaziantep'te 2 bin 500 güzel konutu, insanlarımızla buluşturmak istiyoruz” dedi.

Koza Park'ın başka örneği yok

Yatırımlarını ilk kez Gaziantep dışına çıkardıkları Adana'daki Koza Park Kurumsal İş Merkezi Projesi'nden de söz eden Aydın Kurt, bunun kentin prestij projelerinden biri olduğunu bildirdi. Kurt, “ Adana-Mersin Karayolu'nun Adana merkez otogar civarında yükselen Koza Park Kurumsal İş Merkezi'nin Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın da içinde bulunduğu tüm Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri dahil bir başka örneği bulunmuyor” dedi.