türkiye konut sektörünü anlatan bir kare
Haberler / Güncel / Koronavirüs etkisindeki emlak sektöründe neler yaşanıyor?

Koronavirüs etkisindeki emlak sektöründe neler yaşanıyor?

Güncel 23.09.2020 10:53

TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan, koronavirüs etkisindeki emlak sektöründeki yeni normalleri değerlendirdi.

TÜGEM Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, korona virüs pandemi süreciyle birlikte alışkanlıkların değiştiği emlak sektörünü değerlendirdi.

Koronavirüs nedeniyle çoğu şirket evden çalışma modeline geçti. Bazı şirketler normalleşmenin başlamasıyla ofislere dönse de birçok şirket uzaktan çalışmaya devam ediyor. Bazı şirketler ise home office çalışma sistemini kalıcı hale getirdi. Bu nedenle artık büyük ofislere ihtiyaç duyulmuyor. Son dönemlerde daha küçük mekânlara taşınan şirketlerin sayısı hızla artıyor. Böylelikle kira, elektrik, güvenlik gibi masraflarını kısan kurumlar, tasarruf yapmış oluyor.

Emlakta hareketlilik var

Emlaktaki hareketliğin devam edeceğini belirten Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, “Koronavirüsle emlak sektöründe de birçok değişim yaşandı. İnsanların hayatlarındaki tüm değişiklikler gayrimenkul tercihlerini etkilediği için sektördeki hareketlilik hiçbir zaman durmuyor. Artık şirketler evden çalışmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyor. Büyük ofislere kira vermektense merkezi semtlerde küçük ofislere taşınarak kira, elektrik, güvenlik gibi birçok masrafı azaltmış oluyorlar” dedi.,