Katar kraliyet ailesi londra sarayı
Haberler / Güncel / Katar kraliyet ailesinin Londra'ya saray planına red!

Katar kraliyet ailesinin Londra'ya saray planına red!

Güncel 31.01.2015 09:35

Katar kraliyet ailesinin Londra'ya bir saray yapmak istemesi, şehir planlamasına uygun olmadığı gerekçesiyle reddedildi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da saray yapmak isteyen Katar kraliyet ailesinin bu planı belediye memuru Matthew Rees'e takıldı. 

Aile, Westminster bölgesinde 120 milyon sterline yani 440 milyon lira ödeyerek 2 malikane satın aldı. Eski emir ve eşi, 17 yatak odası, 14 salon, 4 yemek odası, yüzme havuzu ve bir sinema salonunun olması planlanan saray için 200 milyon sterlin yani yaklaşık 731 milyon lira değer biçti. Her şeyi hazırlayan çifte, Westminster belediye meclisi planlama memuru Matthew Rees, kent planlamasına uygun olmadığı gerekçesiyle ‘hayır' yanıtı verdi. 

katar kraliyet emiri

Matthew Rees'in gerekçesi ise sarayın Londra'da milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir konu olduğu ve konut yetersizliği...

“Kraliyet ailesine değil düşük gelirliye ev bulmalıyız”

Muhafazakar Parti'nin güçlü olduğu belediye meclisinde İşçi Partisi grubunun lideri Paul Dimoldenberg, Guardian gazetesine yaptığı açıklamada, bu olayla ilgili söylentilerin Westminster belediye meclisini rahatsız edecek raddeye vardığını yorumunu yaptı. Dimoldenberg, “Milyon sterlinlik konut yapmaya gerek yok. Mesele Katar kraliyet ailesi veya başka bir monarşiye konut bulmak değil. Orta ve düşük gelirli insanlara ev bulmaya ihtiyacımız var” dedi.

katar kraliyet ailesi arayı