imar barisi
Haberler / Güncel / İMPOMES, İmar Barışı için kolları sıvadı!

İMPOMES, İmar Barışı için kolları sıvadı!

Güncel 23.06.2018 16:53

İmpomes, aboneleri adına İmar Barışı sürecini de yönetiyor ve onların hak kaybının önüne geçiyor.

Türkiye'de 39 şehirde 130 ilçede 7500 gayrimenkulün takibini mülk sahipleri adına gerçekleştiren İmpomes, aboneleri adına İmar Barışı sürecini de yönetiyor ve onların hak kaybının önüne geçiyor.

Türkiye'de kısa bir süre önce başlayan ve milyonlarca binayı ilgilendiren imar barışı uygulamasından yararlanmak isteyen mülk sahipleri başvurularını yönetmeliğe uygun olarak gerçekleştirip, süreci takip ederek iskan sorunlarını çözmeye çalışıyor. Şimdiden yarım milyonu aşan başvurunun gerçekleştiği belirtilirken, bu sayıya önümüzdeki aylarda milyonlarca binanın eklenmesi bekleniyor.

Türkiye'de İmpomes yazılımı sayesinde 39 şehirde 130 ilçede 7500 gayrimenkulün takibini yaparak mülk sahiplerini işgaller, vergi cezaları gibi bir çok konuda uyaran İmpo İmar yöneticileri, abonelerini imar barışı konusunda da yalnız bırakmadı. Yönetmeliğin duyurulması ile birlikte,  imar barışı kapsamına giren abonelerini uyaran  İmpomes yöneticileri, oluşabilecek yoğunluğu önceden öngörerek dileyen müşterileri için başvuru ve süreç takibini gerçekleştirmeye başladı. 

Konuyla ilgili bilgi veren İmpomes Genel Koordinatörü Damla Kartalkanat, “İmpo İmar olarak bu yazılımı gerçekleştirirken, hak sahibinin karşılaşabileceği her türlü duruma karşı hem onları zamanında uyarmayı, hem de onların zamanında sürece müdahale edebilmesini düşünmüştük. Nitekim aradan geçen 7 yılda müşterilerimizin memnuniyetinden gördük ki başlangıçtan itibaren doğru yoldayız. Hatta onlar adına adeta mülk dedektifi gibi çalışırken, bir müşterimizin kendisinin bile haberinin olmadığı bir mirastan kendisini haberdar ettik. Bugünkü süreçte de belediyelerde doğal olarak yoğunluk oluşturmaya başlayan imar barışı ile ilgili süreç de bizler açısından İMPOMES sisteminin ne denli sağlam bir zeminde faaliyet gösterdiğinin kanıtı oldu. Ufak iskan sorunları yaşayan abonelerimizi erkenden uyararak onlar için harekete geçtik. Dolayısıyla İmpomes müşterilerinin daha kolay barışmasını sağlıyoruz diyebilirim” yorumunu yaptı.

Mülkünüz Alarm Verirse Cebiniz de Alarm Verecek

İmpomes kullanıcısı mülk sahiplerinin gayrimenkulleri üzerindeki tüm işgal, emlak beyanı ve emlak vergi borçları, emlak vergisi ve rayiç bedel tespitleri, mülkiyet bilgileri tespiti, tapu kayıtlarındaki ipotek şerh ve haciz durumlarından düzenli olarak haberdar olduklarını anlatan Damla Kartalkanat, “İsterlerse mobil uygulamayı cep telefonlarına indirebilirler böylece tüm gelişmelerden cep telefonuna gelen ‘Alert' ile haberdar olurlar. Bir başka ifadeyle mülkleri alarm verirse cepleri de alarm verecek” dedi.