Karadeniz Sahil Yolu
Haberler / Güncel / Giresun'da dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'nu trafiğe kapattı!

Giresun'da dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'nu trafiğe kapattı!

Güncel 24.09.2014 11:14

Giresun'da şiddetli fırtınayla yükselen dalgaların Karadeniz Sahil Yolu'nda su birikintileri oluşturması nedeniyle yol çift yönlü trafiğe kapatıldı

Giresun'da şiddetli fırtınayla yükselen dalgaların Karadeniz Sahil Yolu'nda su birikintileri oluşturması nedeniyle yol çift yönlü trafiğe kapatıldı.

Fırtına nedeniyle yaklaşık 6 metreye ulaşan dalgalar, Giresun Emniyet Müdürlüğü önündeki bölgeden sahil yoluna vurmaya başladı. Dalgaların oluşturduğu su birikintileri nedeniyle ulaşım yapılamayınca Karadeniz Sahil Yolu, Bulancak ilçesinde Trabzon yönüne, Keşap ilçesinde de Giresun yönüne kapatıldı.

Kent merkezinde ulaşım şehir içinden yapılırken Karayolları ekipleri Osmanağa Meydanı mevkisinde biriken suyu temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalara polis ekipleri de panzerlerle destek veriyor. Su birikintisinde kalan bazı araçlar ise sürücüleri tarafından kurtarılmaya çalışıldı. Öte yandan sahil kenarında bulunan Cumhuriyet Parkı'nda ise dalga nedeniyle hasar oluştu.

Çamlıhemşin-Ardeşen karayolu trafiğe kapandı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde sağanak nedeniyle Çamlıhemşin-Ardeşen karayolu da trafiğe kapandı.

İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yaşamı olumsuz yönde etkilerken, Çamlıhemşin-Ardeşen karayoluna toprak kayması nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi. Ulaşım, Çıraklar köyü yolundan kontrollü olarak sağlanıyor.

Karayolları ekipleri kapalı olan karayolunu ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Güneysu ilçesinde de sağanak dolayısıyla dereler taştı, bazı çay tarlaları zarar gördü. Rize Valiliği, yağışların kentte ve ilçede kuvvetli sağanak şeklinde devam etmesinin beklendiğini bildirdi.

Fındıklı'da etkili yağış

Fındıklı ilçesinde de etkili yağış nedeniyle Arılı Deresi taştı, bazı cadde ve sokaklar suyla doldu.
İlçede gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde etkisini artıran yağış dolayısıyla ilçe merkezinden geçen Arılı Deresi taştı, dere kenarındaki cadde ve sokakları bu bastı. Yağış yüzünden ilçenin Merkez Mahallesi Ada mevkisinde de rögarların suyu almaması nedeniyle sokaklar suyla doldu.

Ev ve iş yerlerinin zarar görmediği şiddetli yağışta herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için belediye görevlileri anons yaparak vatandaşları uyardı. Belediye görevlileri, cadde ve sokaklardaki suyun tahliyesi için çalışma başlattı.
AA